Wpis z mikrobloga

#rower #gravel

projekt zmontowania korby subkompaktowej (46/30) na bazie oldschoolowej korby MTB 110/74 bcd zakończony. Efekt całkiem zadowalający zarówno pod względem wizualnym jak i działania.
Choć kilka problemów trzeba było rozwiązać
- po pierwsze odległość jednej zębatki od drugiej. Oryginalne podkładki od tej korby były za szerokie i łańcuch sie zawieszał pomiędzy zębatkami (ale na szczęście nie zakleszczał) Po użyciu krótszych podkładek (zamiast 5 to 3,5) śruby od dużej zębatki kolidowały z łańuchem. To po drugie. Zeszlifowałem nieco kominy i to pomogło.

Linia łańcucha to obecnie jakieś 42 mm. Może zwiększę ale chyba jest ok :). Chodziło o to by blat optymalnie działał na całej szerokości kasety a mała zębatka tylko na jej górnej połowie.

Jeszcze jedno. korby 170 to jest to :)
bibsz - #rower #gravel

projekt zmontowania korby subkompaktowej (46/30) na bazie o...

źródło: comment_vyRmtwmijtNNtMELO8ebazZBpuzMDPWP.jpg

Pobierz
  • 7
@bibsz: wlasnie wczoraj wywalilem w swojej deorce najmniejsza zebatke z mysla zeby zrobic singla na zime 32z ale bez blatu potrzebne sa podkladki, ktorych nie mialem. Nie za twardo na 46 bedzie?
@bibsz: ano chyba, ze tak. Szkoda, ze te tarcze sa aluminiowe, u mnie widac kazde mocniejsze depniecie :(
Na podkladce 3.5 blat ci obsluzy calosc? Jaka kasete masz?
Generalnie też nie jestem przekonany do alu ale podobała mi się wizualnie :) Zobaczymy. Jest dość duza więc bardziej wytrzymała. Mała 30 jest stalowa.
Blat jest tak ustawimy że wychodzi między zebtkami 19 i 21 więc centralnie po środku. I ale niedzybiegow i tak muszę używać ..
Kaseta to 13-15-17-19-21-24-28-32. Przez moment miałem 15-17-19-21-23-25-28-32 ale jest techniczny problem z zakończeniem kasety na 15.

@Rivgen:
@Rivgen:

zerknij na obrazek.

To była korba MTB co przy suporcie 122 miała linie łańcucha 47,5. Sytuacja A

Wywaliłem największa koronkę a blat 46 wsadziłem w miejsce koronki średniej. Wówczas mamy linie łańcucha mocno zbliżona do 45 i wszystko jest wręcz podręcznikowo :). To jest sytuacja B

Tak sie jednak złożyło ze miałem w domu support 111 i zacząłem kombinować ze może jeśli koronka 46 będzie centralnie po środku to nie
bibsz - @Rivgen: 

zerknij na obrazek. 

To była korba MTB co przy suporcie 122 m...

źródło: comment_zRjLVCnv7Iq81KS33t4AaWaaWvrAetXT.jpg

Pobierz
@bibsz: oo dzieki. Daze do sytuacji B ale wlasciwie mam sytuacje A bez malej koronki. Ale to tylko na zime zeby wiecej luzu bylo i zeby caly syf nie zostawal w okolicy wozka i supportu. Niestety wydaje mi sie, ze przekos lancucha bedzie za duzy na 32-11 lub 32-13
Wiec na wiosne pewnie wrzuce tarcze 36 i wskocze na srodek kasety z topowymi przelozeniami. Albo kupie lancuch kasete i tarcze i