Wpis z mikrobloga

Jaka ta gra jest słaba.

1. To ile tutaj jest RNG to jest jakiś żart. Już w pierwszej turze możesz dostać sromotny łomot jak Ci sie zle karty uloza na stole.
2. Twoj bohater zamiast atakować wieże nagle randomowo skręca w lewo lub prawo i atakuje creepa.
3. Rzucasz bohatera na linie a on się pojawia blokując creepa gdzie obok jest 5 innych herosów i nie masz na to wpływu bo to random decyduje gdzie się pojawi.
4. Odpalasz constructed a tam każda talia ma same karty z topki marketu. I nie masz z nimi szans swoim papierowym deckiem, cokolwiek byś nie złożył. Tutaj cena karty idealnie odzwierciedla jej siłę. W MTG miałeś BOPY za 40zł, tutaj masz jakichś #!$%@?ów za 40zł.
5. Nie masz żadnej możliwości wyfarmienia kart tylko grając, na tą grę musisz wydać jakieś 200zł żeby w ogóle mieć jakiekolwiek szanse w constructed.
6. Randomowy zły punkt bo ta cała gra to jeden wielki random.
7. Najlepszy przykład randomowej karty z artifacta - wyobraźcie sobie że w mtg/gwincie/heartstone macie kartę gdzie jak ginie wasz stworek to rzucacie monetą i jak wypadnie orzeł to jednak nie ginie. Jak nie zniszczysz tego przeciwnikowi to masz SUNRISE RANDOM FESTIWAL ŁEBA 2004 do końca gry.
8. Nie wiem co tu dalej napisać, streamerzy to sprzedajne uje bo każdy powtarzał że tutaj random może jest ale jest tyle opcji że jest niewidoczny. Dobry żart ;D

#artifact
  • 18
1. To ile tutaj jest RNG to jest jakiś żart. Już w pierwszej turze możesz dostać sromotny łomot jak Ci sie zle karty uloza na stole.


Nie rozumiesz strategii. Jak ci umrze 3 blue hero w 1. rundzie to nawet dobrze.

2. Twoj bohater zamiast atakować wieże nagle randomowo skręca w lewo lub prawo i atakuje creepa.


Nie rozumiesz zasad.

4. Odpalasz constructed a tam każda talia ma same karty z topki
@tyrytyty:
1 . Ale czy ty rozumiesz że nie masz na to żadnego wpływu? Dobrze że Ci padną ale TO JEST RANDOM. W pasjansie też dobrze jak Ci się dobrze karty ułożą tylko nikt go nie gra turniejowo właśnie dlatego.
2. Te randomowe karty ze strzałkami to zasady? XD
4. I właśnie to pokazuje dlaczego ta karcianka jest #!$%@?. W dobrych karciankach drogie karty są jakimś trzonem na którym opiera się
@Novameh: Gdyby tak było to bym jej pewnie nawet nie kupił, a prawda jest taka że gra podobała mi się wizualnie, muzycznie i gameplayowo na streamach. Podchodziłem do niej bardzo pozytywnie i szczególnie że ładowanie kasy w karcianki to nie jest dla mnie jakiś duży problem. Nie lubie hearthstone bo uważam że to prosty klikacz gdzie wartość kart + random ma znaczenie w jakichś 90%.

Spędziłem w artifactcie 9 godzin, kupiłem
@skolfild: no rng w #!$%@?.

w nocy mialem 85% wr, grajac 12h, z czego 2 gry przegralem bo mi sie zasnelo, a 1 bo tel z netem padl.
rng w #!$%@?. Wiadomo, czasem 1 czy 2 sie przegra, ale bez przesady
reszte doczytam jak dogram meczyka
@LaylaTichy: ale zdajesz sobie sprawe że wczoraj w nocy miałeś ludzi którzy grali w to pierwszy raz, a dla połowy to pewnie była nawet pierwsza karcianka w życiu? Dlatego m.in. streamerzy potrafią wykręcić 25 winów z rzędu.
Draftów nie zamierzam grać bo to żaden pokaz skilla


@skolfild: lol, drafty są właśnie najbardziej skillowym trybem. W nich można przegrać grę już na etapie menu wyboru kart.

Co do RNG i constructed, pełna zgoda. Tak jak pisałem na forum Gwinta - Artifact w constructed to dla mnie 40% RNG, 40% tego kto ma lepsze karty w decku/na ręce, a tylko 20% skilla. Dlatego nie zamierzam uczestniczyć w tym cyrku i
@skolfild:
1. no jak sie gra jakas cmka, czy drow na flop to jak najbardziej. jeszcze nie przegralem gierki przez flop przy 200 zagranych

2. 25%/50%/25%

3. no deployment jest jako tako randomowy. ale jest mnostwo kart do zmian pozycji. masz itemy do zmiany pozycji.

4. oczywiscie, ze cena kart w 90% przypadkow odzwierciedla sile. mozesz grac drafty, turnieje pauper itd

5. wygrywajac drafty mozesz lekko wyfarmic.

7. a wyobraz sobie,
@nowiutki: Skillowy to by był gdyby wszyscy w drafcie tworzyli deck z tej samej puli kart. Owszem mamy tu bardzo dużo skilla w budowaniu samej talii, ale to jakie karty trafimy w paczkach to już jest czysty random. Świetnie to widać na prereleasach w MTG gdzie jedna dobra karta potrafi Ci wygrać grę.