Wpis z mikrobloga

#itemyzchin
Ale kupa mimo że kupiłem telefon z chin to oczywiście #pkobp musiało po takim złym kursie przewalutować transakcję że wsumie to zamiast ponad 100zł zaoszczędzonych będzie 0...
Mam nadzieje że Revoult i podobne firmy zastąpią tych dinozaurów. Trzeba uciekać z tamtąd...
  • 17
@etc_daemon: po pierwsze tag #itemyzchin nie do tego, po drugie, zależnie jaką metodę wysyłki wybrałeś i skąd, a po trzecie śmieszy mnie na siłę zamawianie (niektórych) telefonów z Chin, jeśli cena (niektórych) w Europie jest porównywalna
@radekrad: nie wiedziałem zielonka here
taniej było bo cena po przeliczeniu wychodziła 342 zł a w sklepie 450zł więc jest różnica po za tym brałem pokrowiec i szybę i tak w sumie po przeliczeniu to wyszło ze max 10 - 20 zł wyszło taniej...
Bo wzieło mi prawie 500...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@etc_daemon: czasami są z tym problemy, byłem też 6 na wakacjach i babeczka pod koniec się zorientowała że cały tydzień płaciła w złotówkach a nie w euro a podobno miała kartę wielowslutowa xd
czasami są z tym problemy, byłem też 6 na wakacjach i babeczka pod koniec się zorientowała że cały tydzień płaciła w złotówkach a nie w euro a podobno miała kartę wielowslutowa xd


@Kic3k: Być może korzystała z opcji DCC, czyli dynamicznego przewalutowania transakcji na walutę kraju, gdzie wystawiono kartę. W takim wypadku z karty pobierze złotówki. Dlatego mając kartę walutową trzeba zawsze za granicą unikać opcji DCC zarówno w bankomatach, jak
@eshabe: nie wnikałem dokladnie w to, dla mnie to byla dosc komiczna sytuacja
sam mialem problemy z bankomatami i polską kartą do konta w walutowego w euro, bo bankomat nie wiem czemu czytal karte jako w zlotowkach i je chchial pobierac z konta ;/
gdyby nie holenderska karta to bym mial problemy xd
@ravau: nie mozesz tak tego interpretowac ze dla 100zl bo jak telefon kosztowal troche ponad 300 to 100zl to jest prawie 30% a to juz duzo, co innego by bylo gdyby np telefon kosztowal np 1200, wtedy by to nie mialo sensu
sam mialem problemy z bankomatami i polską kartą do konta w walutowego w euro, bo bankomat nie wiem czemu czytal karte jako w zlotowkach i je chchial pobierac z konta ;/


@Kic3k: Obstawiam, że też chodziło o DCC, czyli próbę przewalutowania transakcji na walutę kraju, gdzie karta została wystawiona, czyli na złotówki. Jednakże bankomat w takich sytuacjach zawsze się pyta, czy chcesz skorzystać z DCC. Wystarczy się nie zgodzić, to z