Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest podczas sprzedaży samochodu? Nowy właściciel musi sobie sam ubezpieczyć? Bo wystawiłem takiego rupcia a gościu się mnie pyta do kiedy ubezpieczenie? No przeciez nie będzie chyba jeździł na moim ubezpieczeniu? Jak kupowałem to auto to musiałem sobie sam ubezpieczenie wykupić, nie przechodziło ono na mnie z poprzedniego właściciela mimo że było jeszcze aktywne przez kilka miesięcy. Pierwszy raz sprzedaje auto. Jak to z tym jest?

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #sprzedaz
  • 14
@Lukkar To teraz pytanie. Dlaczego musiałem wykupić ubezpieczenie dla tego auta kiedy je kupiłem, właściciel miał jeszcze aktywne ubezpieczenie podczas zakupu
@Stanley89 @bedoe7s Ja kupiłem auto w październiku ubiegłego roku, OC było wykupione do marca. Zgłosiłem tylko do ubezpieczyciela, u którego było wykupione OC. Nie miałem żadnej rekalkulacji, nic nie musiałem dopłacac. Kwitek był do marca ma stare dane(imię właściciela i nr rejestracyjny, tylko Vin się zgadzał). Po drodze miałem 2 kontrole policji oraz w styczniu mała szkodę parkingowa z mojej winy. Ani policja, ani ubezpieczyciel, u którego było wykupione OC przez poprzedniego
@bedoe7s: OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela. Jeśli on z niego zrezygnuje, to zyskujesz prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres. To jednak nowy właściciel decyduje, czy będzie korzystał z tej polisy czy nie. Ty jedynie masz obowiązek zgłosić w ciągu 14 dni do ubezpieczyciela, że zmienił się właściciel pojazdu (dzięki temu ubezpieczyciel będzie wiedział, że nie ma przedłużać automatycznie OC na następny okres i nie będzie wysyłał Ci wezwań do