Wpis z mikrobloga

A na szlachetnej paczce bez zmian. Myślałam, że ubodzy ludzie, którzy kwalifikują się na tę paczkę mają większe potrzeby niż telewizor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@?ąc od tego, że fejsbuka teraz zalewają posty w stylu "Zgłosiliśmy się do szlachetnej paczki, więc potrzebujemy tego, tego i tego. Kto zrobi ją za nas, żebyśmy mogli pokazać jacy jesteśmy dobrzy?"
Moim zdaniem szkoda, że szlachetna paczka nie prowadzi bardziej szczegółowej rekrutacji rodzin potrzebujących, bo ludzie tracą zaufanie do tej inicjatywy, która na początku była naprawdę spoko.

#gorzkiezale #takaprawda #szlachetnapaczka
mokrysenpolonisty - A na szlachetnej paczce bez zmian. Myślałam, że ubodzy ludzie, kt...

źródło: comment_8wu0lGpBhvZuScn0M6cPMIQo6bovelfT.jpg

Pobierz
  • 18
@mokry_sen_polonisty: może zobacz na jakimś wygwizdowie? W Krakowie sensownych nie było, ale żona zaczęła przeglądać z jakiejś wioski 100km dalej i wydaje się że jest tam dużo ludzi potrzebujących pomocy.
Z drugiej strony to chyba dobrze świadczy, bo ludzie nie przymierają głodem w tym kraju
@Szrlh @kwasnydeszcz
@mokry_sen_polonisty a gdzie w tym screenie jest napisane że ten pan potrzebuje tylko tv?
Nie bronie paczki bo wiem że ok 20-30% jest naciąganych, gdzie często oszukują lub coś ukrywają,, ale pozostała część naprawdę jest potrzebujaca.

Może ten pan jest przykuty do łóżka i jego jedyne okno na świat i część normalności to tv? Na 99% ten pan ma inne ważne potrzeby a tv jest jako ;coś specjalnego; co może
@gundogawa telewizor nie jest rzeczą pierwszej potrzeby. podobnie jak tablet czy telefony komórkowe dla dzieci, a takie prośby też widziałam u niektórych rodzin.

jasne, sporo osób w tej akcji naprawdę jest potrzebujących, ale niektórzy wykazywali tam większe dochody niż moje znajome ze studiów pobierające stypendia socjalne, więc jest tu coś mocno nie halo.

jak dla mnie jest to pozytywna akcja, ale etap selekcji kuleje.
@kwasnydeszcz oczywiście masz rację że jest sporo takich rodzin ale z moich doświadczeń większość z nich nie jest włączana.

Tv nie jest pierwsza potrzeba ale przy dobrym argumentowwniu może być rzeczą ważną.

"Problem" tkwi w wolontariuszach. Nie są to psycholodzy po studiach a zwykli nastolatkowie czy studenci(najczęściej) chcący zrobić coś dobrego i często niedoświadczeni przez życie czy żyjący w świecie że każdy jest uczciwy. I wtedy ktoś ich wykorzysta.

Selekcja w dużych
@eibhlin_dw: Czółenka na miarę xDDDPrzecież cała organizacja ośmiesza się dodając takie ogłoszenia. Zrobiliby konkretną selekcję takich listów to miałoby to sens. Ja rozumiem potrzebę telewizora dla emeryta ale bardziej ubodło mnie nazwanie jej jedną z najważniejszych potrzeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)