Wpis z mikrobloga

@Krupier: Fajnie, że się za to wziąłeś ale znalazłeś przepis z dupy. Po pierwsze przyprawy a co najważniejsze peklosól na łyżeczki... Nigdy nie podajemy w przepisach składników na łyżeczki ani szczypty ani szklanki. Powinieneś dać 20-22g peklosoli na kg mięsa i zapelkować to przez 24h. Druga sprawa to czas parzenia. Nigdy nie parzymy na czas. Temperatura mięsa musi wewnątrz osiągnąć wymaganą temperaturę - dla drobiu jest to 72 a dla wieprzowiny
@Krupier: Wyjdzie na pewno. Jak byś nie zrobił to i tak będzie lepsza niż sklepowa. Staraj się używać wagi i termometru i będzie gitara. Woda 80-90 stopni nie więcej bo będzie za suche. Gdybyś potrzebował pomocy z kolejnymi wyrobami pisz śmiało ;) Aha... i pamiętaj, że woda musi być co najmniej na poziomie mięsa w szynkowarze.
@JemioloSeba: wagę mam, ale chyba dokupię jubilerską bo obecna raczej takich małych wartości soli nie odmierzy.

Przy okazji spytam bo dołączyłem do grupy i wyczytałem takie info:

3.W jakich temperaturach parzyć wyroby w szynkowarze i prasce?

Parzenie powinno odbywać się wodzie o temperaturze 70 – 80 stopni. Zadaniem parzenia jest uzyskanie wewnątrz wyrobu temperatury 68 wieprzowina i 72 stopni drób. Osiągnięcie 72 stopni daje pewność, że wyginą bakterie a mięso będzie