Wpis z mikrobloga

@suicide_is_painless: Ustalasz datę rozpoczęcia DG na pierwszy dzień roboczy, w którym masz być w pracy. Czyli jeśli poniedziałek wypada 3go grudnia, to ustalasz datę rozpoczęcia na 3go grudnia.
A możesz taki wniosek złożyć nawet we wrześniu, jeśli wiesz, że za kwartasł odpalasz DG :)

Jeśli chcesz mieć księgową która będzie za Ciebie robiła wszystko, to polecam założyć przez biuro rachunkowe. Zrobią to za darmo i będziesz miał dużo prościej :) Ja
@suicide_is_painless: @dajcie_mi_keks:
Sprawa 1, to ulga na start („preferencyjny ZUS) i działa tak, jak napisał @Wychwalany: tj. 24 pełne miesiące (jak zaczniesz nie-pierwszego, to resztę miesiąca masz gratis).
Sprawa 2, to wysokość składek w proporcji do dni działalności w danym miesiącu (dni, w których dzialalność jest aktywna / ilość dni w danym miesiącu).
Należy zaznaczyć, że tej proporcji nie podlega składka zdrowotna, która jest należna w pełnej kwocie przy
@dajcie_mi_keks: @MetroStation: @Adams_GA: @Wychwalany: @Scorpio412: @multikontou: @Drobar: Dziękuję raz jeszcze wszystkim! :)

Zastanawiam się czy brać ulgę na start...to tylko 100 parę złotych a może to ubezpieczenie się przydać? BTW. Przyłączaliście się do grupowych ubezpieczeń prywatnych? Jakiejś rady?

Warto wybrać opodatkowanie dochodowe 18%/32%? Jeszcze nie wpisuję się w drugi próg ale oczywiście mam zamiar, to może lepiej 19% od razu? ;)

BTW. A jakbym potrzebował
@suicide_is_painless: gdybyś zakładał firmę przez biuro rachunkowe, to wszystkie pytania by ci opisali za darmo podczas rozmowy tel, a samo założenie to byłby podpis na trzech kartkach. Widzę że masz dużo czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ulga na start to nie mały zus. A ubezpieczyć się możesz w ZUS samodzielnie i płacić sobie składki zdrowotne, bez względu na firmę.

Przelicz ile będziesz miał kosztów, czy będziesz miał
@Scorpio412: O super, dzięki za info :).
@MetroStation: Aaa pisałem na czacie w piątek, po czym dostałem komunikat automatyczny, że zaraz 16 i dziękujemy xD, chcę też poznać opinie ludzi już po przejściach :). I faktycznie trochę czasu mam!

Wiem, natomiast zastanawiam się czy warto z niej korzystać, niby chorobowe to grosze, ale zawsze.

Nowe koszty które obecnie dojdą to wyłącznie biuro wirtualne i księgowość, urlop mam dogadany już :).
@suicide_is_painless: Cieszę się, że się podoba. Zawsze to prostszy start na b2b :)

btw
Składka zdrowotna nie służy do chorobowego, tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. Czyli możesz iść do lekarza i wybrać receptę z refundacją. Od niej należy się zwrot (275zł) od podatku dochodowego, więc finalnie opieka zdrowotna/lekarz/szpitale kosztują 45zł miesięcznie ;)

Od płacenia za L4 jest składka chorobowa, która wchodzi w skład składek społecznych. I tutaj na małym ZUSie wynosi chyba