Wpis z mikrobloga

@Serkaz Zapytaj na fb na Czasoholikach albo Zegarki Vintage, to na pewno polecą Ci w Trójmieście jakiegoś rozsądnego zegarmistrza co tego nie spieprzy i nie zedrze fortuny. Szczególnie na tej drugiej grupie, tam co drugi ma Worldmastera. A może i jakiś pasjonat stamtąd się zaoferuje, bo są tam też ludzie, którzy bawią się w takie rzeczy po godzinach, hobbystycznie
@Serkaz: jak jesteś z trójmiasta to podjedź do Ogrodowicza w Gdyni. Ostatnio robiłem u niego zegarek z lat 60 (pradziadka) i jestem zadowolony. Wymiana koronki, szkła, wyczyszczenie mechanizmu. Polecam pójść
@Serkaz Do tego modelu można kupić nową kopertę że stali nierdzewnej, szkło i koronkę. Tarcze można oddać do regeneracji, jak znajdziesz kogoś ogarniętego to będzie wyglądać prawie jak oryginał, chociaż ja bym tylko ją wyczyścił. No i przegląd mechanizmu. Tak się prezentuje moja Adriatika po regeneracji, tarcza oryginalna:
9pasazernostromo - @Serkaz Do tego modelu można kupić nową kopertę że stali nierdzewn...

źródło: comment_d93uuXTj8uTzqb9UqhyervQDISM1RH9A.jpg

Pobierz
@Serkaz: jest do odnowienia ale ekonomicznie kompletnie nieopłacalne bo koszt będzie zbyt wysoki w stosunku do wartości zegarka. Chyba że masz duzy sentyment.
Koperta-można chromować ale wychodzi drogo i zazwyczaj wygląda paskudnie bo traci się ostre krawędzie. Na allegro można dostać współczesne stalowe koperty. Identyczne jak oryginał ale stal więc o wiele lepiej. Swoją wrzucisz do szuflady, najwyżej kiedyś gdy przekażesz zegarek dalej dorzucisz też oryginalną kopertę.
Co do tarczy to