•  

  Dzisiaj przeczytałem kolejny ciekawy fragment Biblii. Rozdział, w którym wybraniec boga, mający szerzyć wartości i moralność bożą, Mojżesz (ten od Dekalogu i gadającego krzewu), wiedzie swoją armię, aby dokonać zemsty na Medianitach. Walka skończyła się ludobójstwem i gwałtami.
  Rzeź była oczywiście wspierana przez boga:

  1 Rzekł Pan do Mojżesza: 2 «Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków». (Lb 31)

  Wojownicy wybili w pień wszystkich mężczyzn i wrócili z kobietami, dziećmi, bydłem i innymi łupami. Na widok tego Mojżesz wpadł w gniew i kazał wymordować wszystkich chłopców oraz sprawdzić dziewictwo kobiet. Tak, kazał wojownikom zaglądać dziewczynkom w cipy, żeby wiedzieć, czy można je zabić mieczem, albo toporem. Wszystkie nie-dziewice kazał zamordować, a dziewice - dziewczynki - wziąć jako seksualne niewolnice dla wojowników, innych Izraelitów, a nawet część z nich "dla Pana", co rozumiem znaczy "dla kapłanów".

  14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. (Lb 31)
  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=170

  "Pismo Święte" napisane pod natchnieniem ducha świętego.
  Mojżesz przekazał ludziom kamienne tablice z przykazaniami, które rzekomo zawierają m.in. "nie zabijaj". Jak takie wartości mógł szerzyć morderca? Warto dodać, że Mojżesz jeszcze przed objawieniem boga, już kogoś zabił.

  11 W tym czasie Mojżesz dorósł, poszedł odwiedzić swych rodaków i zobaczył jak ciężko pracują. Ujrzał też Egipcjanina bijącego pewnego Hebrajczyka, jego rodaka. 12 Rozejrzał się więc na wszystkie strony, a widząc, że nie ma nikogo, zabił Egipcjanina i ukrył go w piasku. (Wj 2)

  Czy dekalog rzeczywiście zawierał takie nakazy i zakazy, które były sprzeczne z czynami samego Mojżesza? (Ludobójstwo i inne wojny wydarzyły się po otrzymaniu Dekalogu od boga). A może po prostu przykazania znaczą "nie zabijaj swoich, ale innych możesz wybić w pień"?

  Mało kto wie, że w Biblii są 3 spisane Dekalogi. Oczywiście żaden nie jest taki jak ten wymyślony przez Kościół, ale najciekawszy jest z Księgi Wyjścia rozdz. 34:

  10 Pan odpowiedział: «Oto Ja zawieram przymierze wobec całego ludu twego i uczynię cuda, jakich nie było na całej ziemi i u żadnych narodów, i ujrzy cały lud, wśród którego przebywasz, że dzieła Pana, które Ja uczynię z tobą, są straszne. 11 Przestrzegaj tego, co Ja dzisiaj tobie rozkazuję, a Ja wypędzę przed tobą Amorytę, Kananejczyka, Chetytę, Peryzzytę, Chiwwitę i Jebusytę. 12 Strzeż się zawierania przymierza z mieszkańcami kraju, do którego idziesz, aby się nie stali sidłem pośród was. 13 Natomiast zburzcie ich ołtarze, skruszcie czczone przez nich stele i wyrąbcie aszery.
  14 Nie będziesz oddawał pokłonu bogu obcemu, bo Pan ma na imię Zazdrosny: jest Bogiem zazdrosnym. 15 Nie będziesz zawierał przymierzy z mieszkańcami tego kraju, aby, gdy będą uprawiać nierząd z bogami obcymi i składać ofiary bogom swoim, nie zaprosili cię do spożywania z ich ofiary. 16 A także nie możesz brać ich córek za żony dla swych synów, aby one, uprawiając nierząd z obcymi bogami, nie przywiodły twoich synów do nierządu z bogami obcymi. 17 Nie uczynisz sobie bogów ulanych z metalu. 18 Zachowaj Święto Przaśników; przez siedem dni będziesz jadł chleby przaśne, jak to ci poleciłem. A uczynisz to w czasie oznaczonym, czyli w miesiącu Abib, gdyż wtedy wyszedłeś z Egiptu. 19 Wszystko pierworodne do Mnie należy, a także pierworodny samiec z bydła, wołów i owiec. 20 Pierworodnego zaś osła wykupisz głową owcy, a jeślibyś nie wykupił, złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna swego, i nie wolno się ukazać przede Mną z pustymi rękami. 21 Sześć dni pracować będziesz, a w dniu siódmym odpoczywaj tak w czasie orki, jak w czasie żniwa. 22 Będziesz obchodził Święto Tygodni, pierwocin, żniwa pszenicy i Święto Zbiorów przy końcu roku. 23 Trzy razy w roku ukażą się wszyscy twoi mężczyźni przed obliczem Pana, Boga Izraela. 24 Ja bowiem wypędzę narody sprzed ciebie i rozszerzę twoje granice, i nikt nie będzie napadał na twój kraj, gdy ty trzy razy w roku pójdziesz, aby pokazać się przed obliczem Pana, Boga twego. 25 Krwi moich ofiar nie powinieneś składać razem z kwaszonym chlebem, i nic z ofiary paschalnej nie powinno pozostać na drugi dzień. 26 Najlepsze z pierwocin ziemi twojej winieneś przynieść do domu Pana, twego Boga. Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki».
  27 Pan rzekł do Mojżesza: «Zapisz sobie te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i z Izraelem».

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=85

  Nie ma ani słowa o zabijaniu, co bardziej zgadza się z resztą opowieści biblijnych. Przy okazji poznajemy prawdziwe imię boga - "ZAZDROŚĆ".

  Można doszukiwać się niewielu pozytywnych wartości w Biblii, wykręcać się i odwracać kota ogonem przy tych złych, "nie liczy się", "nie rozumiesz kontekstu", kiedy to nie zmieni faktu, że Wasze "Pismo Święte" jest pełne zła, morderstw i patologii. Każda współczesna osoba bez problemu napisałaby po tysiąckroć moralniejszą książkę. Po co na siłę trzymać się Biblii i jej wybiórczej moralności?

  Naprawdę, czuję się jak obcy na innej planecie, wśród tylu osób wierzących w tę fantastykę.

  #religiapokoju #bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo #judaizm #religia #biblia

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Z cyklu: gdyby Mlodosc wiedziala, ze Starosc jeszcze moze... xDDD

  #heheszki
  #thebestofmirko
  #hydraulika

  odpowiedzi (21)

 • avatar

  Czy w ciągu ostatniego półrocza miałeś myśli samobójcze? jeżeli tak to plusujesz i sprawdzimy ile wśród społeczności wykopkowej jest potencjalnych wisielców( ͡º ͜ʖ͡º)
  #heheszki #pytanie

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Kurde Mirki już 6 test ciążowy (nadal nic) i 3 miesiące bez okresu a nadal czekamy (gineko mówił żeby czekać ale nic nie widzi)(ง✿﹏✿)ง (teraz wstrzemięźliwość już, żeby nie zmieniać pH w srodku)

  Co ciekawe lekarz mówi też ze u mniemoże to być dziedziczne, bo u mnie jak ojciec pojechał do wojska od maja do października plemniki taty poczęły dopiero we wrześniu ( 4 miesiące od stosunku) więc prawdopodobnie moje też czekają (ojciec nie miał przepustki, po prostu czekały w drogach rodnych - lekarz niby potwierdził to że mogą mieć formy przetrwalnikowe)

  Ginekolog super gość, przyjaciel rodziny jak ktoś będzie chciał dam namiary, opiekował się mamą a teraz różowa okolice lodzkiego

  Myślicie że dadzą jeszcze radę?

  #seks #zwiazki #pytanie
  pokaż całość

  odpowiedzi (96)