Wpis z mikrobloga

Mirki, 78 kg, 178 cm, ~17% BF here. Chciałbym zredukować. Staram się jeść dziennie ~2000 kcal. Na ten moment 2x w tygodniu siłownia (czasem 3-4, zależy czy uda mi się znaleźć czas). Trenuję Stronglifts, z tym, że zwiększam ilość powtórzeń przy mniejszych obciążeniach. Dla przykładu - dzisiaj 5x8 squat 50 KG, 5x8 OHP 20 KG, 5x5 deadlift 60 KG, a po treningu cardio 10 minut bieżni. Jestem totalnym n00bem, stąd moje pytanie - robię to dobrze? #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 3
@OrcBerserker: podejście w sensie najpierw zredukowanie przed zaczęciem masy dobre. 2000kcal brzmi rozsądnie.
Z takimi wynikami zwiększysz jeszcze na redukcji siłę bardzo znacznie przy okazji budując mięśni, pod warunkiem, że trzymasz się programu - Stronglifts jest przystosowany do początkujących i nie grzeb w nim po swojemu, bo tylko spowolnisz swój progres
@OrcBerserker: Nie, misiu :((( Trzymaj swoje 0 kaloryczne. Wykorzystaj to, ze organizm jeszcze jest wrazliwy na bodzce. Trzymaj sobie 0 kaloryczne. Wtedy nie schudniesz, ale nastapi rekompozycja. Stracisz tluszcz, zyskasz miesnie. Na 2000 kcal to mozliwe, ze sily Ci srednio przybedzie, tluszczu sie pozbedziesz, ale po redu bedziesz mial niski bf%, organizm nie bedzie w homeostazie, bedzie dazyl do tego, zeby ten tluszcz uzupelnic, bo jest on bardzo wazny w gospodarce