•  
  A.............h

  +28

  '1

  Październikowy wieczór gdzieś we Wrocławiu, dialog pomiędzy mną a @kwiatencja

  [Ja] – Potrzebuję schematów w życiu
  [J] – Biorę w tym roku tag
  [Kwiatencja] (reakcja serduszkiem na moją wypowiedz)
  [K] - NO W KOŃCU
  [J] - IDEALNIE NA SAM KONIEC
  [K] - KURWA CZEGO KONIEC
  <chwila gadania i pierdolenia>
  [K] – NIECH WIE ŻE TU POWAŻNIE
  [K] – JAKIE SAM
  [K] – NOSZ KURWA
  [K] – DWA LATA
  [K] – TEMU
  [K] – PISAŁAM
  [K] – WEŹ
  [K] – BEEE
  [K] – NIE CEM

  Oczywiście to ona będzie mówiła że mi narzuciła robienie tagu ale w końcu się skusiłem po ,,dwóch latach namawiania’’ na robienie #nothingbutdreampopdecember
  Nigdy nie uważałem, ze jestem godny by robic ten tag. Nie uważałem ze mogę się za niego zabrać. Ale w tym roku potrzebuję pięknej klamerki w życiu a nic lepszego nie ma niż zrobienie ostatniej wrzuty 31 grudnia. A matce założycielce się nie odmawia.

  Koncepcji było sporo. @Kaerl robił klasyki, @kwiatencja robiła totalny underground @KurtGodel zrobił piękne przejścia kolorów okładek a @chalmi zrobił ulepszoną wersję połączenia pierwszych dwóch osób. U mnie będzie inaczej. Trochę po mojemu i trochę ,,edukacyjnie’’.
  Bo co jest siłą gatunku muzycznego. To, jaki ma pozytywny skutek w przyszłości. Ile to zespołów przepadało trzymając się jednego. Jak wiele gatunków się wypalało po paru latach. Ten renesans dream popu jest w pewien sposób magiczny i sam sie zastanawiam co w nim takiego jest. Fenomen, który jest dla mnie troche trudny do wyjaśnienia.
  A w tym roku obchodzimy 35 lecie wydania Head Over Heels od Cocteau Twins. To piękny czas i piękna rocznica. Jak szybko te lata minęły i jak bardzo gatunek ewoluował i stał się nadal świeży. Dlatego postanowiłem zrobić lekki przekrój tych 35 lat. Od początków do teraźniejszości. Na zmianę. Jak przez te 35 lat dostaliśmy masywny pak 15 klasyków i 15 najlepszych płyt ostatnich lat w tym nurcie. Będzie brakowało pare klasyków. Bedzie tez pare zaskoczeń. Ale gdzieś między wrzucaniem muzyki zapomniałem o własnych odczuciach. I będzie tu po mojemu. To będzie ostatni taki wysryw, mam zakaz pisania długich wpisów ;c Ale święta pod znakiem dreampopu to bardzo magiczna sprawa. A jak dzisiaj zaczynamy? Klasycznie, tak jak kończył poprzednik. Miejmy za sobą ten album i utwór :>

  Slowdive – When the Sun Hits

  #nothingbutdreampopdecember #muzyka #zimniokpoleca #dreampop #slowdive

  źródło: youtube.com