Wpis z mikrobloga

#zegarki #sport #plywanie #rower #gory

Szukam sobie zegarka sportowego, ktorego bym mogl uzywac zarowno podczas chodzenia po gorach, jezdzenia rowerem ale co najwazniejsze plywania na basenie... czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym zakresie itp?

narazie po takim szybszym riserczu wybor padl na Suunto Spartan Sport

aha przedzial cenowy do 2000 cebulionow
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: amazfit stratos
Miałem garmin fenix'a 5 i trenuje sporo głównie rower i basen i stwierdzam że amazfit to lepsza inwestycja, w górach też daje rade.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: kapitalny zegarek, cenowo też przystępny ewentualnie amazfit pace, ale brak opcji basenu w sportach i nie dają gwarancji odpowiedniej wodoszczelności by w nim pływać, choć znam osoby co pływają z nim na ręku i nic złego się nie stało.
@wi1qqqq: mam Sunciaka Spartan Sport Wrist HR i mogę go spokojnie polecić. Nie używałem go jeszcze na basenie, ale producent mówi, że potrzeba wtedy paska na klatę. Używam do jeżdżenia na rowerze, biegania. Dla mnie jest ok. Wiem, że ludzie którzy stoją przed podobnym wyborem zastanawiają się nad Garminem Fenix 5s. Ja zdecydowałem się na Suunto bo od smarkacza chciałem mieć zegarek tej marki. Kupując Suunto sprawdź czy model którym jesteś
Kupując Suunto sprawdź czy model którym jesteś zainteresowany produkowany jest w Chinach czy w Finlandi


@ChceNadMorze: to juz jest jakas wskazowka... te w finlandii lepsze??chodzi o soft? czy ogolnie o wykonanie?
Ciekawia mnie te rozbieznosci cenowe ze az takie od 1300 do 2500 nieraz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: miałem amazfit pace, ale wymieniłem na garmina fenix 5 bo amazfit nie liczył dlugisci basenów, a jak pisałem wcześniej lubię pływać, później znalazłem gdzieś okazję cenową na amazfit stratos i kupiłem i do dziś go mam i sprawdza się doskonale. Jak dla mnie lepszy od garmina bo nie używam zupełnie ich całego centrum treningowego etc tylko synchronizacja ze strava i endomondo.
amazfit stratos


@tabarok: Szkło podobno rysuje się od samego patrzenia. Wykonanie jak i wygląd moim zdaniem zdecydowanie na korzyść garmina. W mojej opinii zupełnie inna liga 'zegarków'. Jak wygląda czas pracy na baterii w treningu jak i 'czuwania' w stratosie? Brak możliwośći synchronizacji z endo i strava to ogromny minus. Teraz gdy Garmin connect jest już na prawdę na przyzwoitym poziomie nie wyobrażam sobie innego zegarka jak fenix.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: raczej nie bardzo, powiedzmy że bawię się w mechanikę, w różne rzeczy łapy wkładam, non stop zegarek na nadgarstku i szkło w stanie idealnym ani jednej ryski a uderzylem, stuknąłem nim nie raz o różne rzeczy. Prędzej właśnie koperta fenixa mi się rysowała, ta metalowa obwoluta wokół tarczy właśnie rysuje się od samego patrzenia praktycznie xD Ze strava się synchronizuje automatycznie przecież. Robi to bez żadnych problemów, do endomondo fakt
@tabarok dokładnie. Mam stratosa od maja, noszę go prawie codziennie i nie ma żadnej rysy. Jeśli chodzi pływanie to spokojnie daje rade. Minus jest taki, że nie mierzy tętna podczas pływania
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wi1qqqq: jeśli bierzesz pod uwagę Fenix 5, to zobacz jeszcze Garmin 935. Funkcjonalność prawie 100% ta sama. Wnętrzności dokładnie te same. Za to 935 jest dużo lżejszy i mniejszy. Moim zdaniem jest też znacznie wygodniejszy w obsłudze.
@wi1qqqq: Obczaj Garmina Vivoactive HR lub Vivoactive 3 - w nich masz wszystkie ficzery, których potrzebujesz, a zaoszczędzisz sporo hajsu. Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością ficzerów, to polecam Fenixa lub 935, o którym pisze @sz-n.
@esuwir: one mają oba dotykowy ekran. Gorąco nie polecam w czasie aktywności. Jednak fizyczne przyciski są o niebo lepsze. Jak chcesz coś tańszego niż 935/Fenix to jest jeszcze 235 albo 735. Też mają wszystkie ficzery.
@sz-n: Korzystałeś z dotykowego ekranu, czy piszesz, bo tak mówią? Czytałem przed zakupem te negatywne opinie o dotykowych ekranach, ale biegam prawie rok z Vivoactive HR i nie sprawia mi to ŻADNEGO problemu. Do niektórych opcji dostaję się nawet szybciej, bo nie muszę przewijać menu klikając góra/dół, aby coś wybrać (dotykowe rękawiczki z decathlonu również nie są przeszkodą). Natomiast kluczowe funkcje (start/stop/pause/lap) są obsługiwane fizycznymi przyciskami. W kwestii konstrukcji jeszcze -
@esuwir: korzystałem z Vivoactive 3 i mnie szlag jasny trafiał. Nie dałem rady np sensownie zmienić ekranów danych bez gapienia się w zegarek. W 935 sobie kliki policzę :)
A z tym barometrem, to nie doczytałem. Mea culpa.