Wpis z mikrobloga

#komunizm zawsze się kończy obalaniem wolności osobistej w imię "dobra wspólnego i redystrybucji dóbr".
Tak więc nawet jeżeli jest anarchizmem komunistycznym to zawsze się kończy na partii co wszystkim steruje i panuje bieda.
Najśmieszniejsze jest to że na #reddit za mówienie o tym że w Polsce komuniści podobnie jak naziści mordowali ludzi to banują, mimo temu iż to jest prawda historyczna o której w szkołach uczą.
https://www.youtube.com/watch?v=nG1JEPkzk1M

Pobierz majsterV2 - #komunizm zawsze się kończy obalaniem wolności osobistej w imię "dobra ws...
źródło: comment_Zzyd8lViW9rIo7tvfoiaHO34NxAxAKaQ.jpg
  • 6
@Ciekawska_Genetta: I tak wybrałem egoizm, gdyż każdy człowiek powinien mieć prawo wybrać jak chce żyć, zaś w przeciwnieństwie do stirenera zauważyłem iż kapitalizm jednak jest dobrą drogą do indywidualizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lecz co poradzić skoro w tamtych latach dochodziło do wielkiej rewolucji kulturalnej i ludzie czuli niechęć do systemu który ich karmi, zwłaszcza że dzisiaj ledwo zdołali przestawić swoją mentalność.
majsterV2 - @Ciekawska_Genetta: I tak wybrałem egoizm, gdyż każdy człowiek powinien m...
@majsterV2: Kamieniem węgielnym kapitalizmu jest własność prywatna- prawny stosunek wydzierający ludziom ich owoce pracy i przekazujący je komuś innemu tylko z tego powodu, że ten ktoś(tak! chodzi tu o kapitalistę!) ma zabezpieczony potęgą knagi państwowej papier pozwalający mu rozporządzać środkami produkcji(fabryki, linie montażowe, itp..) oraz dysponować produktami i dobrami wytworzonymi za pomocą tych środków produkcji przez pracowników, którzy z maszyn korzystają ale ich nie posiadają. Tak więc kapitalizm jest jak