Wpis z mikrobloga

Cześć mirki z tagu #chilihead ostatnio wbił mi się do głowy taki pomysł aby zacząć sobie hodować #papryczki #chili w domu sporo się oczytałem i znalazłem pewne forum które sprzedaje taki zestaw za pomocą allegro link poniżej
https://allegro.pl/oferta/grow-led-28w-e27-do-uprawy-roslin-full-spektrum-7542693250#productReviews

i tu pojawia się kilka pytań ode mnie:
-czy takie coś jak na początek to spoko deal
-czy ta lampa rzeczywiście przyśpiesza wzrost roślin
-kup teraz czy szukaj dalej

Już wykminiłem jakby to ewentualnie wyglądało. Przymocowałbym lampke do górnej części szafki, ścianki wyłożył folią aluminiową i roślinki chyba by dały rade co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#rosliny #ostrezarcie #ogrodnictwo #kuchnia
  • 6
Już wykminiłem jakby to ewentualnie wyglądało. Przymocowałbym lampke do górnej części szafki, ścianki wyłożył folią aluminiową i roślinki chyba by dały rade co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Alien2137: lepiej od folii odbija biała farba, dodatkowo jak chcesz je trzymać w szafce to pamiętaj o wentylacji czyli jakieś wiatraczki by się przydały a najlepiej to nie kombinuj tylko wysiej w styczniu i trzymaj na parapecie pamiętając o
@mlek: Mógłbym i tak zrobić ale wolałbym hodować całorocznie, a na to pozwala growbox z tego co przeczytałem. Poza tym wydaje mi się że to jest opłacalne bo za niecałe 50 zł mam 40 nasion różnych odmian + lampe. Jak szukałem na niektórych stronach dedykowanych dla papryczek to za +/- 40 nasion wyszłoby mi nawet więcej
@Alien2137: Bez sensu. Da się spokojnie bez growboxa uprawiać. W mieszkaniu także całoroczne. W growboxie też potrzebują przerwy w owocowaniu, więc i tak nie będziesz miał owoców przez cały czas.

Lepiej wydać pieniądze na dobrej jakości nasiona, dobrej jakości ziemię i sensowny nawóz, który jest niezbędny w doniczkowej uprawie. Jak się wkręcisz to w przyszłym roku sam sobie lampę wybierzesz taka jak będzie Ci najbardziej odpowiadać :) Plus weź pod uwagę,
@mlek: Ziemię to przyznam się szczerze wybieram po cenie ;) Dosłownie marketowa, sprawdzam pH jedynie czy jest ok, biorę jeden worek i jeżeli dobrze mi się z nią pracuje to biorę więcej.

Ja używam Kristalon firmy Yara - żółty, zielony, pomarańczowy i czerwony dla odpowiednich faz wzrostu. Też jest to bardzo ekonomiczny wybór, ale na moje potrzeby się sprawdza ;)

@Alien2137: Jak wyżej. Do tego jakiś sensowny biohumus przy każdym