Wpis z mikrobloga

Alphabetum Diaboli, 1624- Joanne Niess.

Ksiazka, ktora posiadalem kiedys w swojej prywatnej biblioteczce ale zostalem zmuszony ja sprzedac gdyz potrzebowalem troche hajsu na inne pozycje. Zreszta jak sie dowiedzialem, zmieniala ona wielokrotnie wlasciciela w przeciagu roku, nie wiem dlaczego. Jest dosc rzadka, zwlaszcza wydanie, ktore mialem. Niestety nie zdazylem ja ofotografowac, ale roznila sie nieznacznie od pozniejszych wydan, chocby od tej ktora posiadal francuski Wierus. Rycin Ci w srodku jak na lekarstwo, za wyjatkiem bogato zdobionej stronicy glownej i kilku demonologicznych emblematow. Podrecznik z przeznaczeniem dla...dzieci :D i doroslych a tak naprawde uzywany przez inkwizytorow i egzorcystow.
#ksiazki #ciekawostki #rycinanadzis
Pobierz teflonzpatelnimismakuje - Alphabetum Diaboli, 1624- Joanne Niess.

Ksiazka, ktora p...
źródło: comment_2EWjDrVB3aG6OCTRhd6Xc3jFpPw08k2e.jpg
  • 8
@tuttifruttis: kilkanascie pozycji ksiazkowych fizycznych i zbior multimedialny ciezki do okreslenia jesli chodzi o ilosc. Niestety nie o wszystkich moge napisac, tj. te ktore mialem bo pochodzily z roznych zrodel nie zawsze...powiedzmy legalnych. Aktualnie jest to kilkanascie ksiazek (2 Mloty na Czarownice xvi i xvii wieczne, Boska Komedia XVI wiek, Agrippa XVI w., Molitor XVI w., Trithemius XVI w., Bodin XVI w. Biblia Krola Jakuba XVII w. Enchiridion Binsfelda XVII w.
@tuttifruttis: zalozylem tag #rycinanadzis jesli bedziesz zagladac, troszke sie dowiesz o dziwnych ksiazkach. Sporo juz pisalem na wykopie nie tylko o ksiazce ale rowniez o tych ktore mam..wybranych. Jak znajdziesz czas zachecam do poczytania. Interesuje mnie okultyzm, ,,polowania na czarownice'' wiec te pozycje cenie sobie najbardziej. Mam slabosc do Dantego mam 5 wydan Boskiej Komedii z 3ch roznych epok i nie pogardzilbym kolejnymi. Sledze ruchy ,,Mlota na Czarownice'' na rynkach aukcyjnych,