Wpis z mikrobloga

No dobra ograłem sobie tego całego #artifact na spokojnie. Złożyłem 2 decki z czego jednym gram. Sprzedałem kartę za 30 zł i tyle. Nie mam tam nic już do roboty. Bo chyba ich #!$%@?ło żebym za 20 zł kupił 5 biletów na arenę, i praktycznie żeby mi się one zwróciły musiał bym wygrywać 4+ bo za 3 wygrane jest znowu bilet który wykorzystałem...

Także tego fajny weekend był ale to chyba tyle xD
źródło: comment_WWcvEEQnvfJ3Ltq7vRDmS2f1k6EvStuQ.jpg
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CreativePL: nie żeby coś ale system progresji w planach niedługo, a dwa, cóż, uroki tcg, jak chcesz coś zyskać trzeba czasem zainwestować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CreativePL: a w jakich grach masz darmowy rozwój? Przecież nie w hs/mtga gdzie dostajesz jedną tysięczną dobrego decka za zrobienie jakeigoś daily questa, nie mogę w nie grać bo rzygam tą iluzją możliwości darmowej progresji. Ta, chyba gdy jesteś piwniczakiem co siedzi 8 godzin w domu i potrzebuje by mu komputer mówił jaką talią ma grać (wygraj 5 gier czerwoną talią/rzuć 20 niebieskich spelli i inne durne questy) bo nie umie
w jakich grach maszdarmowy rozwój? Przecież nie w hs/mtga gdziedostajesz jedną tysięczną dobrego decka za zrobienie jakeigoś daily questa,


@tyrytyty: Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

hyba gdy jesteś piwniczakiem co siedzi 8 godzin w domu

w Artifact nabiłem 35h od premiery


xD

JA wiedziałem że znajdą się fanboje artifacta identyczna narracja jaką prowadzi mkrr na Twichu. Ale nawet on zauważa, że jeżeli nie zrobią jakiejś możliwości zdobywania biletów
hyba gdy jesteś piwniczakiem co siedzi 8 godzin w domu

w Artifact nabiłem 35h od premiery


@CreativePL: o uj to mnie rozyebało xDDD ale tyrytyty to zagorzały fan, ktory mysli, ze grajac drafty wygra 1 milion na turnieju xDDD, a draft to tylko dodatek do gry, ktory de facto prawdopodbnie nie bedzie zawsze darmowy (ten casualowy). Dwa nie da rady wygrywac zawsze, gdyz drafty są po mmr, wiec winratio bedzie oscylowac
@CreativePL: jest zasadnicza różnica między czasem grania, a czasem grania. W mtga też mam pewnie trochę godzin tylko połowa tego czasu to robienie #!$%@?ących daily questów by dostać 1/5 progresu aby sobie draft odblokować, natomiast w artifact 100% czasu to robienie czego chcę ()

Jeśli uznajesz że ten iluzoryczny progres jest faktycznie coś warty to jesteś idealnym przykładem ofiary systemów freemium. Na reddicie mnie minusują za tę
W MtG:A mam 6 competitive decków (wartych w papierowym mtg kilka tysięcy $) po 1,5 miesiącu grania f2p (2 godziny dziennie), wiec to nie prawda


@kirk85: ja po miesiącu się poddałem, albo farmisz jak idiota jednego T1 decka w #!$%@? czasu albo grasz drafty 2 razy w tygodniu (m a g i c a s g a r f i e l d i n t e n d e d).
@tyrytyty Stary się jak mogę być dobry i konkurować z innymi graczami jak nie rozwijam konta i gram jakimiś baisic kartami bo nie wydaje prawdziwych pieniędzy? A ty mi jeszcze przez że jak czujesz się dobry to wtedy możesz za pieniądze kupić dostęp do gry która już kupiłeś.

I jeszcze jak mantrę powtarzasz że mam mózg wyprany przez korporacje. W HS wydałem może z 20zl i praktycznie po godzince dwóch grania mogę
@tyrytyty nawet hipotetycznie jak wydam 200zl na jakiś decki to muszę dodatkowo wydać kolejne 20 na bilety. Statystycznie i tak w końcu stracisz passę i przegrasz i znowu musisz płacić żeby zagrać.

Serio ziom trochę refleksji nad grą. Sama w sobie grą mu się podoba mechaniki też. Ale to że muszę płacić żeby się rozwijać w grze za która już płaciłem to przesada.
Ludzie na reddit /r/MagicArena tłumaczą mi że to przecież normalne że nie mogę grać drafta cały czas za darmo bo WotC by na mnie nie zarobili, ja #!$%@?ę co za syndrom sztokholmski xD

Na reddicie mnie minusują za tę opinię ale imo bardzo dobrze że Volvo zdecydowało się pokazać tej rakotwórczej społeczności środkowy palec.


@tyrytyty: Mamy rozumieć ze wchodzisz na reddita "gry konkrecji" i tam plujesz jak zajebisty jest artifact ??
i co z tego xD? Jak żadna z tych rzeczy nie rozwija konta?


@CreativePL: OMG, kolejny. Serio, tak ważne dla Ciebie jest rozwijanie jakiegoś wirtualnego konta? Grając drafty (nawet darmowe) nabierasz doświadczenie - to jest właśnie ten rozwój, który możesz potem wykorzystać w turniejach społeczności, albo w trybie expert.

Ludzie, zacznijcie po prostu bawić się grą, a nie odrabiać pańszczyznę w postaci codziennych daily questów.
Grając drafty (nawet darmowe) nabierasz doświadczenie - to jest właśnie ten rozwój, który możesz potem wykorzystać w turniejach społeczności, albo w trybie expert.


@nowiutki: Ty ale ty wiesz, żebym zagrałw trybie expert musze... ZAPŁACIĆ PIENIĄDZE BO INNEJ OPCJI NIE MA.
Jak mogę bawić się grą jak nie mogę korzystać z jej pełni możliwości ?
@CreativePL: ale kto Ci każe grać expert, skoro nie masz jeszcze na tyle doświadczenia by robić przynajmniej te 3 regularne winy? Graj sobie casual drafty, baw się, ułóż w głowie swoją tier listę, pogadaj ze znajomymi, którzy mają już jakieś wyniki i dopiero wtedy startuj na expert.

Nie rozumiem waszej mentalności - ktoś stoi nad wami z batem i każe wam grać za $ ?
@nowiutki ale co mam układać listę xD jak ułoże sobie decki na który muszę wydać hajs żeby później wydać hajs żeby nim zagrać. XD

Wybacz ale piszesz takie pierdoły że głowa mała. Jak byś był jakimś kolesiem co to przedstawia grę na jakiś targach. I nie widzi debilizmu w tym że nie ma ABSOLUTNIE innego sposobu żeby rozwijać się w tej grze trzeba płacić.
@CreativePL: masz miliom darmowych trybów, w ktorych rozwijasz skilla. Kiedy uznasz, że masz go wystarczająco wbijasz na experty gdzie jak jesteś lepszy niż reszta trzepiesz hajs. Ja od premiery z expert draftow jestem 67,62£ do przodu, a nie sprzedałem wszystkiego z keeper draftow itd.

Ale kolejna osoba która musi mieć cyferki przy nicku bo inaczej not worth.

Kolejny na czarno.
@LaylaTichy czyli mam milion darmowych trybów. Ale jak będę chciał zagrać w taki w którym mogę rozwinąć konto muszę ponownie zapłacić za grę za która juz płaciłem.

I po co piszesz że dodajesz mnie na czarną? Mam się przejąć czy coś? Po prostu to zrób