Wpis z mikrobloga

@szej: ja mam panasonica SDC 9kW 3faz. Jestem po jednym sezonie grzewczym, teraz zaczyna się drugi i jestem z niej mega zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nibe jeśli chodzi o pompy powietrze-woda to odpuść sobie bo sprawność już przy -10 mają tragiczną. Z tego co kiedyś robiłem rozeznanie to w przypadku sprawdzonych i pewnych pomp (nawet przy -20) sprawdzają się Daikin i właśnie Panasonic.

Dla ciekawostki dodam
@szej: mi jeszcze ktoś zachwalał Mitsubishi Zubadan i faktycznie patrząc na ich parametry pracy wygląda to nieźle. Nie wiem jak cenowo wypadają w porównaniu z Panasonicem
@szej: przeglądy? jakie przeglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Montaż u mnie wykonywał autoryzowany monter panasonica i powiedział wprost że jedyne co należy zrobić to raz do roku wyczyścić filtr od obiegu wody i to tyle. Sprzęt jest całkowicie bezobsługowy, a serwis jest identyczny jak w przypadku lodówki (robisz dopiero jak cos się dzieję nie tak).

co do metrażu...

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-tawulach-g2-m65e217b3338d8

jest około 150m2
@mlesz:
tl;dr jeśli chcesz kupić bez promocji to nie jest warte swoich pieniędzy

Zajarany tym jakie to piękne możliwości może dawać zakupiłem ten moduł (promocja weszła miesiąc po montażu u mnie). I powiem Ci szczerze że gorszego gówna nie widziałem...

W chwili gdy podłączysz tego clouda masz tylko aktualne info czy pompa działa, jaki masz tryb, temp itp. Nie licząc statystyk (które zbierane są od chwili podłączenia clouda) nic ten moduł
Pobierz jaqo1989 - @mlesz:
tl;dr jeśli chcesz kupić bez promocji to nie jest warte swoich pi...
źródło: comment_ZoQhDv5kne8pOGqjkqlKMfKyEEVJDo1n.jpg
@jaqo1989: to inaczej mi to ktoś zareklamował :D z tych cenniejszych aspektów to podobno serwisant może mieć podgląd do pracy twojej pompy i ewentualnie zdiagnozować jakieś drobnostki zdalnie.
@mlesz: jako użytkownik pompy i osoba posiadająca dostęp do ustawień serwisowych (w pompie a nie w cloudzie) stwierdzam, że jest to propaganda marketingowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

jeśli masz możliwość kupić couda za 1-200zł to spoko, bierz... ale 400+ to to nie jest warte jak dla mnie.

Co do zdalnych diagnostyk... Uwierz że to jest naprawdę urządzenie prostej konstrukcji i nie ma