Wpis z mikrobloga

Od miesiąca bujam się z niekompetentną obsługą ze strony ubezpieczyciela OC sprawcy stłuczki.
Postawa którą teraz prezentuje ubezpieczyciel to "nie zapłacimy i co nam pan zrobisz?".
Sprawa wydaje się być prosta, a podłożem jest niekompetencja pracownika zajmującego się sprawą, który moim zdaniem próbuje ukryć własne błędy w początkowym okresie załatwiania sprawy.

I tu pytanie - czy jeśli wezmę prawnika do poprowadzenia tej sprawy przed sądem, to czy ubezpieczyciel (zakładam że po mojej wygranej) będzie zobowiązany zapłacić za usługi tego prawnika? I będzie to jakiś ryczałt czy tyle ile na rachunku?

Czy może korzystniej skorzystać z usług firm-kancelarii które specjalizują się w ubezpieczeniach OC, tyle że oni pobierają jakiś % wygranych pieniędzy. To się opłaca? Jakie to są stawki?

Sprawa raczej nie jakaś wielka - do ugrania jest około 4000-5000zł

Jakby ktoś chciał posłuchać rzewnej historii załatwiania tej sprawy, to pewnie opiszę (ale chyba lepiej zaczekać na zakończenie) ;)

#prawo #ubezpieczenia
  • 5
@hellfirehe Jeśli weźmiesz prawnika, to zwrot dostaje się z ustawy, czyli ryczałt.

Możesz powiedzieć na co powołują się odmawiając wypłaty odszkodowania?
@jeloo:
Odmowę odszkodowania za pojazd zastępczy umotywowali tym, że jestem właścicielem innych pojazdów (tyle że nie miałem możliwości z nich skorzystać, bo jeden to rajdówka, a drugi jest zepsuty - oba nie mają przeglądu od kilku miesięcy).

Tu tak przy okazji interesuje mnie kwestia, czy pracownik ubezpieczyciela miał prawo uzyskać informacje o moim prywatnym stanie posiadania. I czy czasem to, że pobrał takie dane z CEPiK albo UFG nie jest naruszeniem
@hellfirehe Jedź do ASO na naprawę bezgotówkową. To oni się potem będą przepychać, a mają lepszych prawników niż Ty możesz znaleźć, taka moja rada.

Natomiast jeśli chcesz się z nimi bić to sprawa bez problemu do wygrania w sądzie. Auto ma być w stanie sprzed szkody. Jeśli zderzak dostępny jest tylko w ASO i żaden inny nie będzie pasował, to tutaj nic nie ugrają i będą musieli zapłacić na oryginalny. Biegły z