•  

  Test Patriot Evolver 512 GB - Przenośny SSD ze złączem Thunderbolt

  Nośniki SSD skutecznie wypierają klasyczne talerzowce z typowych komputerów desktopowych oraz laptopów. Aktualne ceny modeli półprzewodnikowych są bardzo zachęcające, a pamięć flash NAND nieustannie tanieje, dlatego przyszłość SSD rysuje się w świetlanych barwach. Dzisiaj kupując nowy komputer zdecydowanie bardziej opłaca się wstawić szybkie 512 GB SSD, zamiast 128 GB SSD plus 1 TB HDD. Dyski magnetyczne utrzymały jednak bastion w postaci wariantów przenośnych, gdzie konkurencja ze strony SSD była dotychczas znacznie mniejsza. Coraz więcej pojawia się jednak przenośnych magazynów danych zbudowanych na półprzewodnikach, które powoli będą zajmować miejsce wysłużonych HDD. Jednym z takich urządzeń jest Patriot Evolver (Evlvr) 512 GB wykorzystujący złącze Thunderbolt 3, który postanowiliśmy przetestować.

  Jak wypadł? O tym przekonać możecie się samemu tutaj:
  https://www.purepc.pl/minirecenzje/test_patriot_evolver_512_gb_przenosny_ssd_ze_zlaczem_thunderbolt

  My zaś w krótkich, żołnierskich słowach powiemy, że jest dobrze. Patriot Evolver jest sprzętem dobrze wykonanym, całkiem wydajnym i pozbawionym poważniejszych wpadek technicznych, jednak swoje kosztuje. Opisywana 512 GB wersja to wydatek niespełna 1000 złotych. Sporo jeśli spojrzymy na typowe przenośne SSD wykorzystujące USB, aczkolwiek bezpośrednia konkurencja ze złączem Thunderbolt 3 jest znacznie droższa. Patriot okazuje się najtańszym przenośnym SSD-kiem w swojej kategorii, a następny w kolejce nośnik (HP Portable SSD P800 512 GB) kosztuje dodatkowe 250 złotych, niczego więcej w zamian nie oferując. Dopiero dołożenie 500 złotych do Samsung Portable SSD X5 500 GB Thunderbolt 3 przyniosłoby różnicę wydajnościową. W przypadku przenośnych SSD USB 3.1 żadnego godnego rywala w podobnych pieniądzach również nie znajdziemy, bowiem wykorzystują one nośniki M.2 SATA. Porównywalny cenowo SanDisk Extreme 900 Portable SSD gwarantuje transfery na poziomie 850 MB/s, dlatego Patriot Evolver 512 GB okazuje się jednym z ciekawszych modeli ze złączem Thunderbolt 3. Osoba poszukująca właśnie takiego SSD-ka niczego równie dobrego w porównywalne cenie po prostu nie znajdzie. Szkoda tylko, że zabrakło sprzętowego szyfrowana i gwarancja jest stosunkowo krótka...

  A może Wy mirunie macie jakieś pytanka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #ssd

  źródło: purepc.pl

  •  

   A może Wy mirunie macie jakieś pytanka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @PurePC_pl: Korzystam obecnie z Western Digital My Passport SSD 256GB i w sumie byłbym ciekaw jak on się prezentuje w porównaniu do tego dysku. Kosztował mnie 429 zł (aktualnie jest droższy z jakiegoś powodu).

   Ogólnie nie narzekam i wyglądem na pewno przebija ten recenzowany, ale wejście Thunderbolt w kompie mi się tylko kurzy i w sumie bym chętnie coś tam podłączył ( ͡° ͜ʖ ͡°)