•  

Drodzy bracia w Chrystusie waszym panu, czy potraficie podać chociaż jeden przykład przełomowych badań, odkryć czy dokonań w dziedzinie teologii, którą wy uważacie za formę nauki? Dokładnie z dzieciny teologii poproszę to odkrycie, a nie jęki że np Kopernik był zakonnikiem, ale odkryć dokonał w astronomii, nie teologii.
    #nauka #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #bekazkatoli

źródło: pobierak.jeja.pl

•  

@Lucifer_vult_animae_tuae jedyne co odkryli to metody manipulacji, aby zarażać tą wiarą więcej ludzi. Religia to BMR na skalę globalną i powinna być zakazana

•  

@Lucifer_vult_animae_tuae: Po co walczycie z tymi biednymi ludźmi poprzez ich ośmieszanie? :) Nie jesteście dzięki temu lepszymi ludźmi niż nawet szeregowy heretyk katolicki.

•  

@LoveLight: Po co mówić prawdę o czymkolwiek? Po co uczyć że ziemia nie jest płaska? Czy mówienie że ziemia nie jest płaska, to ośmieszanie płaskoziemvów?

@LoveLight: edukacja katomatołku, edukacja. Dzięki takim pytaniom tacy jak ty mogą się przekonać, jak miałka i bezwartościowa jest religia.

•  

@Lucifer_vult_animae_tuae: Nie jestem katolikiem, w gruncie rzeczy nie wyznaję żadnej religii, więc jeśli już to tylko "matołku" poproszę :) Mój komentarz miał na celu zasugerowanie, że można "edukować" innych ludzi nie ośmieszając ich przy tym. Robić to z tak zwanym szacunkiem do drugiego człowieka. Co więcej, jest to również bardziej skuteczne w ten sposób. Bo Ci, którzy nie chcą się niczego nauczyć i nie są otwarci na polemikę i tak się niczego nie nauczą. Sposób, w jaki to napisałeś nie brzmi dla mnie jak troska o Twoich "drogich braci w Chrystusie ich panu", a jest raczej mocno lekceważące. Głównie przez pejoratywnie nacechowane w tym kontekście

jęki

•  

@LoveLight:

Nie jestem katolikiem

Koło pewnej części ciała mi to lata. Nie interesujesz mnie ty, tylko twoja odpowiedź i temat główny.

można "edukować" innych ludzi nie ośmieszając ich przy tym.

Jeśli wg ciebie ośmieszaniem jest pokazywanie faktu, jak bezwartościowa jest alchemia, teologia czy smokologia, to wracaj delikatny płatku śniegu do siebie, do swojej bańki.

Co więcej,

Ale pierdolisz. Idź gdzie indziej być poprawny politycznie.

•  

Drodzy bracia w Chrystusie waszym panu, czy potraficie podać chociaż jeden przykład przełomowych badań, odkryć czy dokonań w dziedzinie teologii, którą wy uważacie za formę nauki? Dokładnie z dzieciny teologii poproszę to odkrycie, a nie jęki że np Kopernik był zakonnikiem, ale odkryć dokonał w astronomii, nie teologii.

@Lucifer_vult_animae_tuae: a ty potrafisz podac chociaz jeden przyklad przelomowych badan czy odkryc w dziedzinie filozofii albo polonistyki? Klasyfikacja teologii do dzidziny nauki jest w tym wzgledzie podobna do klasyfikacji humanistyki.

•  

@baidu: Odpowiedź w stylu "NIE BO TY". To nie gimnazjum. Załóż swój wpis na mikro i tam próbuj wybielać religię.

W ogóle kurwa co za gość, filozofię jeszcze rozumiem że można porównać jak się nie ma za bardzo o niej pojęcie, ale język? No kurwa ziomek, ty wiesz że język to główne narzędzie dzięki któremu zbudowaliśmy cywilizację, dzięki któremu podbiliśmy ziemię? Gdyby nie stworzenie języka, który bądź co bądź, jest jedną z najlepszych form komunikacji, to gdzie byśmy byli? Nawet nie mówie my jako ludzie, ale my jako zwierzęta. Nawet proste zwierzęta tworzą własne formy języka.

Co za dzban.

•  

Nie interesujesz mnie ty

@Lucifer_vult_animae_tuae: Jednak atakowałeś moją osobę, a nie moją wypowiedź.

Jeśli wg ciebie ośmieszaniem jest pokazywanie faktu, jak bezwartościowa jest (...)

Po prostu powiedziałam, że można to zrobić nie implikując, że potencjalny rozmówca jest dzbanem, bo w sumie po co? Dziecku, które dopiero się uczy też powiesz, że jest dzbanem i niech spie*dala? :)

Ale pierdolisz.

No, dobry argument ( ͡° ͜ʖ ͡°). To w takim razie miłego wieczoru życzę.

•  

Odpowiedź w stylu "NIE BO TY".

@Lucifer_vult_animae_tuae: Nie udzielilem odpowiedzi "NIE BO TY". Napisalem ci tylko ze teologia jest zaklasyfikowana do dziedzin nauki na podobnej zasadzie jak nauki humanistyczne.
      Na podstawie analogii pokazalem ci ze podobnie w naukach humanistycznych jak filozofia czy polonistyka bedzie problem z podaniem przelomowych badan czy odkryc.

To nie gimnazjum.

Latwo sie pomylic po poziomie twoich komentarzy

Załóż swój wpis na mikro i tam próbuj wybielać religię.

Niczego nie wybielam. A religia to nie teologia, tak jak polonistyka to nie jezyk polski. Wyglada na to ze gimnazium to poziom wyzej niz twoj komentarz.

W ogóle kurwa co za gość, filozofię jeszcze rozumiem że można porównać jak się nie ma za bardzo o niej pojęcie, ale język?

Polonistyka to nie jezyk, tylko filologia polska, czyli nauka badajaca jezyk, literature i kulture polska.

Gdyby nie stworzenie języka, który bądź co bądź, jest jedną z najlepszych form komunikacji, to gdzie byśmy byli?

Co wspolnego, jak to piszesz, ma "stworzenie jezyka" do polonistyki? Nie widzisz wtornosci tej nauki? To nie jest nauka ktorej celem jest tworzenie jezyka, tylko nauka ktora bada juz 'stworzony' jezyk.

•  

@LoveLight:

Jednak atakowałeś moją osobę,

haha, nie, tylko wyśmiewałem twoje brednie. A to różnica.

Po prostu powiedziałam, że można to zrobić nie implikując,

Nie ma miejsce na dyskusje w takich kwestiach, gdy ktoś mowi ze ziemia jest płaska to traktujemy te brednie z szacunkiem? Mamy 21 wiek, jeśli ktoś wierzy w tego typu brednie, to nie jest on nieszczęśliwą osobą, która nie miała okazji trafić na fakty i prawdę, a ignorantem który od lat wykonuje gimnastykę umysłową, by dalej żyć w kłamstwie.

Dziecku, które dopiero się uczy też powiesz, że jest dzbanem i niech spie*dala? :)

Jeśli dziecko będzie miało 40 lat, i krzyczało że mikołaj istnieje naprawdę, i każdy kto uwaza inaczej obraża jego uczucia religijne to tak.

No, dobry argument ( ͡° ͜ʖ ͡°). To w takim razie miłego wieczoru życzę.

Pozdro kochanie ;)

@baidu:

Nie udzielilem odpowiedzi

Żyjesz w kłamstwie, wierzysz w kłamstwa i taki efekt.

Podstawowe pytanie, co znaczy teologia? Nauka o bogu tak? Ale przeciez boga nie ma, nie ma żadnych dowodów na jego istnienie i jest on równie prawdziwy co smoki tak? Tak więc stawianie na równi nauki o smokach i filozofii byłoby żałosne co nie? Dlaczego wiec ty próbujesz teologie tak stawiać?

Latwo sie pomylic po poziomie twoich komentarzy

Rozpłacz się.

A religia to nie teologia, tak jak polonistyka to nie jezyk polski.

Nie no kurwa, szacun, przecież wiadomo że te rzeczy są kompletnie niezwiązane ze sobą ;)

czyli nauka badajaca jezyk, literature i kulture polska.

Czyli nauka BADAJĄCA istniejące rzeczy, która pokazuje jak język się zmieniał i tak dalej. A teologia co bada? Nieistniejące smerfy, czy inne postacie fikcyjne?

Co wspolnego, jak to piszesz, "stworzenie jezyka" do polonistyki? Nie widzisz wtornosci tej nauki? To nie jest nauka ktorej celem jest tworzenie jezyka, tylko nauka ktora bada juz 'stworzony' jezyk.

Czyli poloniści nie mają wpływu na kształt języka, i taka np Rada Języka Polskiego nie wydaje orzeczeń związanych ze zmianami i ewolucją języka?