Wpis z mikrobloga

Dlaczego producenci samochodów elektrycznych nie montują w swoich autach jakichś modułów czy aplikacji symulujących w czasie rzeczywistym dźwięk silnika spalinowego (oczywiście jako opcję, którą można by dezaktywować)? Wiem, że coś takiego jest w BMW i8, ale to jest hybryda. Moim zdaniem całkiem fajna opcja - śmigasz sobie taką Teslą z włączonym trybem 'ludicrous', a z głośników wydobywa się soczysty pomruk V12-stki czy innej V8-emki.

#motoryzacja #samochodyelektryczne #pytaniedoeksperta
  • 23
@TypowyPolskiFaszysta: Gry samochodowe są żałosne bo są sztuczne i udają coś czym nie są. Aktywne systemy wydechowe wzmacniające dźwięk silnika spalinowego są żałosne bo są sztuczne i udają coś czym nie są itp., itd. I fajne to w ogóle nie jest mimo, że w i8 jest fajne. Marudzicie jak stare baby.
@adam-nowakowski: przerost formy nad treścią, trzeba by emulować pracę silnika opierając jego obroty na prędkości pojazdu i emulowanej skrzyni aby wyglądało to naturalnie, no i przydało by się zaimplementować jakieś sensowne przełożenia tej skrzyni, algorytm zmiany biegów można wziąć z automatu, jeśli sama emulacja skrzyni będzie sensownie zrobiona. Ogólnie to za dużo pracy za wysokie koszta. Lepiej pieniądze przeznaczyć na rozwój czegoś istotniejszego niż takiego bajeru.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam-nowakowski: coś się tak tego i8 czepil XDDD brzmi bo dane są brane z komputera silnika spalinowego, i to nie problem położyć do tego dźwięk, w elektryku musiał byś wszystko emulowac by brzmiało to odpowiednio to tego jak jedziesz, jest to możliwe ale na dzień dzisiejszy nie opłacalne
coś się tak tego i8 czepil


@rekoj: Czepiłem bo przykład i8 pokazuje, że taki system można w ciekawy sposób zaimplementować, tak żeby brzmiało to dobrze i naturalnie. Poza tym o jakich kosztach piszesz? Do Tesli możesz sobie zainstalować taki zestaw który symuluje pracę silnika spalinowego: https://www.kufatec.de/shop/en/sound-booster-pro/electric-vehicle/complete-kit-active-sound-incl-sound-booster-tesla-s-p90d-level-3?tab=anleitung

Cena 1800 EUR. Nie jest to jakieś idealne rozwiązanie, niemniej w przypadku instalacji fabrycznej na pewno efekt byłby o niebo lepszy (vide i8) i zdecydowanie
adam-nowakowski - > coś się tak tego i8 czepil

@rekoj: Czepiłem bo przykład i8 pok...