Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 65/150

Dior Fahrenheit Absolute (2009)

Zadziwiające jest to jak ocena danego zapachu może się u mnie zmienić. Jeszcze kilka lat temu gdy wąchałem go na lotnisku byłem oczarowany, wmawiałem sobie, że to jedne z najdoskonalszych perfum jakie miałem okazje poznać. Dziś, kilka lat po zaprzestaniu produkcji Absolute, jestem wdzięczny sobie, że tyle zwlekałem z zakupem flaszki i ostatecznie nabyłem tylko odlewkę patrząc na to jakie ceny osiągają flakony. Są to tylko dobre perfumy i w żadnym wypadku nie warte cen jakie osiągają obecnie na aukcjach.
Fahrenheit Absolute to zapach mający bardzo mało wspólnego z oryginalnym Fahrenheitem, powiem wręcz, że bliżej mu do innych zapachów Diora takich jak np. Eau Sauvage Parfum ze względu na obecność mirry, niż do klasyka. Fiołek jest raczej dyskretny i schowany za właśnie wspomnianą mirrą i innymi orientalnymi nutami takimi jak np. oud, którego można spokojnie wyczuć. Do tego można znaleźć w nim skórę czy kadzidło, które sprawiają, że jest to zapach ciężki i na pewno o wiele trudniejszy w noszeniu od Fahrenheita, stąd też słowo "absolute" jak najbardziej pasuje do tego Diora nawet bardziej niż "Fahrenheit" i równie dobrze mógłby to być np. Eau Sauvage Absolute ;) . Na perfumy uniwersalne się nie nadaje bo poza zimą jest nienoszalny, a słabe jak na prezentowany przez niego klimat parametry użytkowe całkowicie dyskryminują go w roli zapachu wieczorowego. W lecie projekcja nie istnieje, w chłodniejsze dni przy mocnej aplikacji jest zdecydowanie lepiej ale to i tak słabiutko jak na Diora. Dla mnie jest to niedopuszczalne jeśli mówimy o perfumach kosztujących tak duże pieniądze i będących z zamiaru esencja, bardziej czarną wariacją na temat klasyka. Czarę goryczy przelewają tez obecne ceny, które powoli zaczynają dobijać do grubo ponad 500 zł za 100 ml i pewnie niedługo zbliżą się do tych wołanych za Shiseido Basala albo Dolce & Gabbana By Man. Mroczny, ciężki i bardzo poważny, taki w skrócie jest Fahrenheit Absolute. Kiedyś po przelotnych testach na lotnisku dawałem mu 10/10, dziś po kilku wyjściach ocena spada diametralnie. Wykończę odlewkę i o nim zapomnę.

typ: oriental-spicy / oriental-smoky
zapach: 6,5/10
trwałość: 6,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: od 550 zł za 100 ml

https://www.parfumo.net/Perfumes/Dior/Fahrenheit_Absolute
https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Fahrenheit-Absolute-6555.html
Pobierz drlove - #150perfum #perfumy 65/150

Dior Fahrenheit Absolute (2009)

Zadziwiając...
źródło: comment_Tn4l5VHVdP8WlEbQ8mKXdMtMu7BU6fmO.jpg
  • 21
@dr_love Ocenisz może kiedyś Rasasi La Yuqawam ? Ostatnio wąchałem w perfumerii i były świetne. Lekko słodkie, owocowo-przyprawowe na początku, a po chwili wychodził mocny las, z nutą skóry w tle. Słodycz po chwili znikała i powiedziałbym, że pachniały wręcz wytrawnie. O dziwo nie czułem specjalnie kadzidła, a nuta przypraw szybko zniknęła. No i moim zdaniem flakon wygląda super, prosty i gustowny.
@dr_love najlepszy Fahrenheit według mnie, to zdecydowanie Fahrenheit 32. Jest prosty, bardzo męski, trwały i uniwersalny. Szkoda, że wycofany z produkcji i jego cena będzie tylko rosnąć z biegiem czasu.