Wpis z mikrobloga

Elo Mircy,

poważne pytania i poważne odpowiedzi.
Myślę o nauce programowania (hurr durr 15k). Coś tam wiem, słyszałem, widziałem. Obecnie pracuje w korpo, gdzie jest spoko, ale szału nie ma.
Nie chcę rzucać wszystkiego i jechać w Bieszczady programować. Mój plan widzi mi się tak -

1. Frontend, bo bardziej mnie to kręci.
2. od podstaw jadę z html, css, js (daję sobie pół roku samodzielnej nauki, a nie żadne butkampy)
3. po pół roku rzetelnej nauki i potrafienia czegoś szukam prostych zleceń i działam po robocie/weekendowo (pół roku, rok)
4. mija powiedzmy te półtora roku, powiedzmy, że coś umiem -> szukam roboty, ciągle poznając nowe zagadnienia

Czy to ma sens? Bądźcie pomocni :)

#programowanie #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
@crafaz: jest to możliwe, ale nie dowiesz się co z tego będzie jeżeli nie spróbujesz. Na taki sam pomysł jak ty wpada dziennie sporo ludzi więc będziesz musiał być od nich w czymś lepszy
  • Odpowiedz
@crafaz: słaby plan. Polecam sprawdzony:

1) Uczysz się pilnie JS (react,angular) przez pół roku. HTML i CSS łykasz w locie (to banalne).
2) Robisz 3 projekty w react/angular z własnymi CSS/ami i oparte na bootstrapie. Wrzucasz na forum gdzie ludzie zajmują się tą tematyką. Jeśli ocenią, że jesteś gotów na juniora to. ..
3) Szukasz pracy jako junior w korpo. Szlifujesz doświadczenie
4) Sam zobaczysz
  • Odpowiedz
@corrino: Dobry junior, który poświęci na to więcej czasu niż 3 miesiące... Poza tym to nie musi być poziom komercyjnego projektu. To ma być względnie rozwinięty, rozbudowany projekt, a nie jakiś niedopracowany szrot, który widuje się w 99% przypadków w kilku kopiach tak, jak ty sugerujesz. Jakość, a nie ilość - to podstawa.
  • Odpowiedz
@crafaz: Ważne, żeby projekt był bardziej rozbudowany, a nie "wyklikany" z tutoriala hello world. Wymyśl jakąś konkretną aplikację, potem możesz ją pokazywać nawet jeśli nie jest skończona i nie działa perfekcyjnie. Jeśli brakuje Tobie pomysłów na aplikacje to pisz do nas.
  • Odpowiedz
@corrino: Nawet jeśli jest on potężnie rozbudowany, dopracowany, zaś jakością przebija wszystkie razem wzięte projekty innej osoby? Dodajmy, że projekt nad którym pracuje sumiennie od relatywnie dość długiego czasu, który jak najbardziej da się pokazać innym i zrobić nim wrażenie na ludziach, którzy stawiają na jakość, a nie na ilość. Nadal to nie pokazuje, że ktoś ma chęć do pracy, rozwoju własnych umiejętności, gotowości do poświęcenia?

  • Odpowiedz
@HAL__9000: Koleś stara się zostać Juniorem. Nikt go nie weźmie do pracy bez pokazania, że cokolwiek potrafi. To chyba jasne? Musisz być naiwny skoro myślisz, że z jego poziomem wiedzy w temacie jest w stanie zrobić przyzwoicie chociaż jeden projekt. Jeżeli zrobi ich kilka to każdy następny powinien być lepszy od poprzedniego. Dla niego to dobra ścieżka rozwoju indywidualnego i sposób, żeby pokazać coś więcej.

  • Odpowiedz