Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie złożyć jakiś w miare sensowny komputer stacjonarny, najlepiej mini itx.
Zastosowanie:office, rozrywka, czasami jakiś autocad ( żadnych gier).
Ogólnie stary i5 4590/ 8GB 1866MHz/D Sapphire Radeon R7 360 2048MB/SSD dawał całkowicie rade, potrzebuje coś podobnego.
Może jakiś ryzen? Budżet niby nie ograniczony, ale fajnie by było jakby coś w cenie starego z 2016r się udało.

Szczerze mówiąc, coś gdzieś mi się obiło o uszy że karty graficzne wchodzą jakieś nowe w przyszłym roku i teraz się nie opłaca kupować, więc mogę poczekać z kartą do następnego roku.
#pcmasterrace #komputery #intel #ryzen
Pobierz
źródło: comment_1nAspNLABYpzeHd7rRNmqAdz61EHnXaY.jpg
  • 10
@bm31: weż kup płytę na LGA 2011 Asusa Z9 i Procesor Xeon e5 2680 v2 /2690 v2 / bedziesz to miał ża 2-2500 tys zł dodaśz 64gb ram 1600zl za tysiaka i masz 2 razy wydajniejszy zestaw. zzeby mieć 2 razy wydajniejszy zestaw z 64gb ram musisz wydać 7 tysiaków/ Jesli jesteś cadowcem lub professional nie sie zajmujesz projektowaniem nie patrz nawet przez chwile na lga1151
@1234AQ: autocad to bedzie włączony raz na rok i tylko 2d, więc bez spiny.
@majk3l: @Penetrato: dzięki, a jakbym się zdecydował na ryzena i zewnętrzną grafikę, to każda dobrze współpracuje? lepiej amd czy nvidia?
Zaproponowalibyście jeszcze jakiąś płytę główną z wifi do micro itx oraz ram, zakładając że wezmę 2400g?
@emjot86: to mi dziś poprawiłeś humor... Właśnie to jest to porównywanie procesorów w jkiejś PSEUDO PORÓWNYWARCE. TE PORÓWNYWARKI ŚA ZROBIONE PO TO BY PROMOWAĆ GRUPĘ NOWYCH PRODUKTÓW. do tego często nieuzupełnione dane graja na niekorzyść. Wiec według ciebie 2680 V2 JEST SŁABSZY OD RYZENA 5?
https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
chłopaku jak sprawdzasz to przynajmniej nie siej zamętu. to co w internecie nie zawsze jest prawdą objawioną.
Tu masz blisko 2 x większą wydajność wyższą
@bm31: może coś na b450 pozwoli na jakieś OC. Ram mam Goodram irdm x 3000mhz podkręcone do 3266mhz a procek podkręcony do 4ghz na płycie MSI gaming pro b350. Z tego co mówisz to przy ryzenie 2400g karta ci się raczej nie przyda ale jeżeli jednak będzie taka potrzeba to na obecny stan mojej wiedzy karty nvidi lepiej współpracuja z ryzenami.