•  

Update do afery KNF od dr. Sławomira Mentzena z FB. Polecam przeczytać.

Ależ się dzieje! Dzisiaj rano CBA zamknęła byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. Sprawował on tę funkcję w latach 2011-16, bezpośrednio przed Markiem Ch. Tym razem łapówki miały pójść za tolerowanie przestępczej działalności przez SKOK Wołomin. Oprócz Andrzeja J., do aresztu trafiło też 6 jego podwładnych z KNF. Powoli można uruchamiać KNF Bingo, gdzie skreślać będziemy twarze przewodniczących i ich podwładnych, zaraz po zatrzymaniu ich przez CBA. Ciekaw jestem reakcji opozycyjnych mediów od miesiąca atakujących rząd Morawieckiego za Marka Ch. Czy równie ochoczo rzucą się na rząd Donalda Tuska za tolerowanie działalności Andrzeja J.?

Ale to nie koniec dzisiejszych wiadomości. KNF zmieniał ostatnio siedzibę, przenosił się do biurowca na Pięknej. Według radcy prawnego pracującego dla KNF warta 131 mln zł umowa najmu była bardzo niekorzystna dla Komisji. Co więc się stało? Radca prawny przestał pracować dla KNF, a ta zleciła sporządzenie opinii prawnej zewnętrznej kancelarii, która za bagatela 100 tysięcy złotych uznała, że umowa jest ok. Jak łatwo się domyślić, była to kancelaria naszego superbohatera od ratowania banków - Andrzeja Kowalczyka. Żeby było śmieszniej, KNF biurowiec wynajęło od kolegi spod celi Marka Ch. Prezes spółki będącej właścicielem biurowca został również zatrzymany przez CBA, tylko że w innej sprawie. Sprawę umowy najmu bada prokuratura, ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi.

W międzyczasie, w ciągu ostatnich 4 tygodni zatrzymani zostali naczelnicy urzędów skarbowych w Ostrowi Mazowieckiej, Jarosławiu i Warszawie. Zatrzymano też wreszcie ludzi, którzy wręczali łapówki zatrzymanemu już w zeszłym roku naczelnikowi z Sosnowca.

A Ty ciemny ludzie dalej głosuj na oskarżające się wzajemnie o korupcję PiS i PO. Dalej wierz, że jak wymienisz jednych na drugich to coś się zmieni na lepsze i przestaną kraść. Dalej wierz, że politycy wsadzający złodziei i łapówkarzy na kierownicze stanowiska są święci i czyści jak te lilije i na pewno żadnej działki z działalności swoich ludzi nie mają. I przede wszystkim nigdy, ale to nigdy, nie pytaj, czemu polityczni mocodawcy wsadzonych urzędników nie ponoszą z reguły żadnej odpowiedzialności i nikt ich nawet o nic nie podejrzewa

#aferaknf #polityka #4konserwy #neuropa #dobrazmiana #polska #pis #po

+: N3iK, Primusek +18 innych
    •  

@Pan_niepoprawny: to za lapowkarstwo tamtych zatrzymali? Wydawało mi się, ze za przestępstwa urzędnicze

•  

@Pan_niepoprawny: Pożyteczny idiota PiS. Sławomir Mentzen, oczywiście.

•  

@Pan_niepoprawny: ale co tu czytać? Pisiory przyklejają swoją aferę poprzednikom - przecież SKOK-i to jest pisowski biznes, wsadzić powinni senatora Biereckiego to on tym kręci i odnosił korzyści z tego, ze BFG zwracał oszczędnosci klientom upadajacych skoków..

•  

Pożyteczny idiota PiS. Sławomir Mentzen, oczywiście.

@Andreth: Ponieważ? xDDDDDD

•  

Pożyteczny idiota PiS. Sławomir Mentzen, oczywiście.

@Andreth: usuń konto bo bredzisz

•  

@Andreth: A już rozumiem. Powinien z całą mocą uderzać w PiS ignorując ludzi, którzy za czasów rządu PO robili machlojki, bo to szkodzi sprawie odsunięcia PiS od władzy. Nie pozostało mi nic innego napisać jak to, że jesteś po prostu chora z nienawiści.

•  

@Pan_niepoprawny: Podły KNF, to on zniszczył Polskie, narodowe skoki.
      Przecież Wołomin taki dobry był, nagrody dostawał. Drugi najlepszy skok 2012 roku.

•  

@Primusek: Nie no, nie ma wcale nic dziwnego czy podejrzanego w rozkręcaniu z wielkim hukiem śledztwa po 3 latach rządów PiS, oczywiście zaczynając od zatrzymania (żeby nie mataczył, zapewne) w sprawie SKOK (nadzór KNF na którymi PiS chciał wycofać, uprzejmie przypominam). Wcale nie jest to przykrywanie afery KNF, wcale, Tylko "chorzy z nienawiści" ludzie mogą tak pomyśleć i nazwać człowieka kolportującego pisowską propagandę (z własnym dodatkiem "łapówek" z possanego palca wziętym) "pożytecznym idiotą". (Może zresztą go krzywdzę, może się pilnie zasługuje na jakiś stołek, czas pokaże). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KNF od 2014 r. alarmował o nieprawidłowościach w tym SKOK-u. Gdy w wyniku działań Komisji SKOK Wołomin objęto śledztwem, Wojciech Kwaśniak został ciężko pobity. Wynajęci przez SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Przez wiele miesięcy leżał potem w szpitalu. O jego sprawie pisał w środę w "Wyborczej" Witold Gadomski. Jak podał, prokuratura w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie możliwego niedopełnienia obowiązków służbowych przez byłe kierownictwo KNF. Według prokuratury nadzór bankowy mógł wcześniej wykryć aferę w Wołominie. Gadomski podkreśla, że Kasie Krajowej SKOK, która przez lata miała obowiązek nadzorować SKOK-i, prokurator zarzutów nie stawia.

http://wyborcza.pl/7,75398,24247770,cba-zatrzymalo-bylego-szefa-knf-i-szesciu-innych-urzednikow.html

•  

@Andreth: łap suba za merytoryke

•  

@Pan_niepoprawny: tym razem wypisuje głupoty, bo nie ma słowa nawet o łapówkach

•  

Ponieważ? xDDDDDD

@Primusek: @Andreth co do zasady ma rację, chociaż nazwanie Mentzena pożytecznym idiotą wydaje mi się przesadą (jednak niewielką). Pan dr Mentzen wpisuje się w linię orzecznictwa medialnego rządu nie dlatego, że chciałby mu przysporzyć sympatii, ale z powodu wizerunkowych korzyści, jakie dzięki temu może osiągnąć jego macierzyste ugrupowanie. Figura retoryczna alternatywy dla duopolu dwóch wielkich partii najlepiej o tym zaświadcza, nie winiłbym pana doktora za to, że kieruje się interesem własnym.

Motywy przekazu to jedno, treść to drugie. Tutaj już dr Mentzen racji nie ma. Zatrzymanie urzędników za nieprawidłowe wykonywanie swoich obowiązków wobec jednego ze SKOK-ów w sytuacji, w której było wiadomo, że działali na rzecz redukcji systemowego ryzyka ze strony kas, jest jeśli nie bulwersujące, to co najmniej wątpliwe. Jeden z byłych pracowników KNF, Wojciech Kwaśniak, został w wyniku bandyckiego napadu pod swoim domem dotkliwie pobity, gdyż wykazywał zbyt duże zainteresowanie mechanizmami przepływu kapitału w SKOK-ach. Jestem bardzo ciekawy jego zeznań.

Prokuratura jak dotychczas sprawnie realizuje swoiste śledztwo-zamówienie. Dr. hab. Ch. już uratować się nie da, ale narrację można skierować na nowe tory i przedstawić KNF jako instytucję, która po prostu już tak ma, więc coś należałoby z nią zrobić. Najlepiej znów oddać do NBP pod opiekę prof. Glapińskiego lub pokazać, że SKOK-ami nie może się ona zajmować, gdyż to prowadzi to nadużyć. Wydaje się, że dr hab. Ch. został już poświęcony, ale też nic wielkiego się nie stało. Zbigniew Ziobro od razu bezinteresownie przekazał śledztwo kolegom z Katowic, a premier Morawiecki wykorzystał sytuację do zainstalowania swojego nominata.

Marek Ch. będzie działał więc albo sam, albo wraz z Kwaśniakiem i innymi z poprzednich lat. To już zresztą nie ma znaczenia, państwo i tak zareaguje prawidłowo. Rzecz jasna to tylko moje domysły, a kierunek natarcia może się zmienić pod wpływem innych informacji (zwłaszcza zeznań), gdyż zmienił się już. Czarnecki na razie wywinął się od przejęcia przez PKO/Pekao, ale będzie już tylko się snuł, żyjąc snami o dawnej potędze. I tylko mecenas Kowalczyk z Częstochowy będzie zdalnie przejmował kolejne powierzchnie i procesy naprawcze banków, a Jasnogórska Pani mu w tym na pewno pomoże.

•  

Pożyteczny idiota

@Andreth: Jako działaczka UBywateli to zawsze swój swego najdzie.

•  

co do zasady ma rację, chociaż nazwanie Mentzena pożytecznym idiotą wydaje mi się przesadą (jednak niewielką). Pan dr Mentzen wpisuje się w linię orzecznictwa medialnego rządu nie dlatego, że chciałby mu przysporzyć sympatii, ale z powodu wizerunkowych korzyści, jakie dzięki temu może osiągnąć jego macierzyste ugrupowanie. Figura retoryczna alternatywy dla duopolu dwóch wielkich partii najlepiej o tym zaświadcza, nie winiłbym pana doktora za to, że kieruje się interesem własnym.

@shadowboxer: Dokładnie o to mi chodzi. To po pierwsze. A po drugie jako osoba niezaangażowana w żadną ze stron tej afery jest w stanie to na pewno ocenić bez emocji, czyli bardziej obiektywnie. Dlatego nazywanie Mentzena pożytecznym idiotą PiS jest jest, albo skrajną ignorancją, albo cyniczną zagrywką. Ewentualnie może wynikać z problemów psychicznych @Andreth.

•  

@Pan_niepoprawny: Mentzen jest chyba jedynym politykiem, na którego mógłbym oddać głos.

•  

nie winiłbym pana doktora za to, że kieruje się interesem własnym.

@shadowboxer: Albo się jest człowiekiem przyzwoitym, albo kłamcą i oszczercą, który powtarza słowa ludzi oskarżających osoby niewinne dla ukrycia własnych przestępstw. Wybór pana doktora. Owszem, ja winię, bo dla mnie czyjeś własne interesiki nie są usprawiedliwieniem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Cały dzień z głowy bo współlokator się powiesił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    #wroclaw

odpowiedzi (109)

Dzień dobry Mirki. Mam dla Was świąteczne #rozdajo moich Łotrów – drugie i ostatnie w tym roku. Ostatnio było z Waszej strony bardzo duże zainteresowanie grą, więc postanowiłem przeznaczyć dla Was jeszcze 2 nowe egzemplarze. Plusujcie, a w środę rano podam dwóch szczęśliwców

Gdyby zainteresowało Was o czym są Łotry, zapraszam na stronę mojego sklepu KLIK
    Jeśli ktoś nie wierzy w swoje szczęście, a chciałby na Święta dorwać Łotrów w bardzo dobrej cenie i z darmową dostawą, to mam dla Was kod rabatowy MIRKOŁAJ – wpiszcie kod i zobaczcie co się stanie :)

Dobrego tygodnia
    pokaż całość

odpowiedzi (44)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzień dobry!

#humorobrazkowy #heheszki #dziendobry

odpowiedzi (17)