•  

  Mamy jakiś remontowych RASistów na pokładzie? Ewentualnie czy ktoś ma w domu nakładki na parapet? Wiadomo ze stare blokowe parapety z lastryko nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, ale chciałbym trochę go zmienić i się zastanawiam czy warto robić rozpiernicz i zastąpić jakimś parapetem przyjemniejszym dla oka, czy wystarczy zastosować jakąś nakładkę na parapet. Na internecie same pozytywy o nich dlatego wydają mi się zbyt podejrzane i się dopatruje jakiś wad takiego rozwiązania (ಠ‸ಠ)
  #randomanimeshit #anime #kantaicollection #yuubari #meganekko

  źródło: Hmm.jpg

  •  

   remontowych RASistów

   @Hajak: Oczywiście, że @FlaszGordon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Pas-ze-mna-owce: Dziękuję za wołanie.
   @Hajak: Co do nakładek. Ujdzie.
   Jak na tworzywo to nie jest Bóg wie co ale spełniaj ą swoją rolę. Nie miałem okazji montować ale widziałem i wygląda ładnie.
   Jednak jesli moge coś zasugerować... parapet w kafelki (robiłem takie pod zamówienia) i to wygląda całkiem zajebiście i jest trwałe jak kafelki ¯\_(ツ)_/¯

   Też drobna uwaga.
   Nie wiem co masz na mysi z zrobieniem rozpierniczu.

   Jeśli planujesz kuć parapet. Odradzam, daruj sobie, zapomnij, nie warto.

   Nie polecam też tych gotowych parapetów z tworzywa (nakładkę na istniejący tak, cały parapet nie). Giętkie to gówno i zaraz po montowaniu przydaje się od razu pod niego dokupywać kątowniki by jakoś usztywnić (aby potem doniczki na niego można było położyć.

   +: Hajak
  •  

   Jeśli planujesz kuć parapet. Odradzam, daruj sobie, zapomnij, nie warto.
   @FlaszGordon: Oho po czymś takim zaufam na słowo ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie głównie mi chodzi o to żeby zamaskować ten brzydki lastryko. Sam parapet nie pełni u mnie żadnej funkcji oprócz tego ze jest, żadnych kwiatków ani nic. Tak więc raczej pozostanę przy nakładce, skoro Aniki mówi ze ładnie wygląda ʕ•ᴥ•ʔ
   Chociaż z tymi kafelkami to tez nie głupi pomysł i może w przyszłości, jak będę ogarniał inne pomieszczenie to się tym rozwiązaniem zainteresuje. Dzięki Aniki ᶘᵒᴥᵒᶅ

  •  

   @Hajak: Skoro już zacząłem bąkać coś o kuciu parapetów.
   Bez młota pneumatycznego trochę słabo to idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kolejna kwestia, że okno łatwo sobie rozpieprzyć. O ile nie planujesz wymieniać to pół biedy... jak jest ciepło na dworze to też nie ma nieszczęścia ... ale gorzej jak jest zima.
   Te parapety są zamontowane tuż pod ramą okienną i chyba nie trudno się domyślić jak działa "dźwignia" gdy się takie coś kuje.
   Kolejna sprawa to ta że spotkałem się z metalowymi prętami które to mocowały :p (bez szlifierki z tarczą diamentową to nawet nie podchodzić).

   Ale jak się uprze to można taki lastryko "zdemontować".
   Wierci się szereg otworów po linii prostej tuż przy ramie okiennej a potem młoteczkiem z wyczuciem napierdala w parapet.
   Wtedy dobrze mieć coś podłożone pod spodem bo taki parapet warzy tonę i do sąsiada piętro niżej może się wbić.
   I gdy w końcu mamy już taki parapet oberwany (o ile będzie równo oberwany) to masakrę która pozostała można zaszpachlować gipsem.

   +: Hajak

Gorące dyskusje ostatnie 12h