•  

Mamy jakiś remontowych RASistów na pokładzie? Ewentualnie czy ktoś ma w domu nakładki na parapet? Wiadomo ze stare blokowe parapety z lastryko nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, ale chciałbym trochę go zmienić i się zastanawiam czy warto robić rozpiernicz i zastąpić jakimś parapetem przyjemniejszym dla oka, czy wystarczy zastosować jakąś nakładkę na parapet. Na internecie same pozytywy o nich dlatego wydają mi się zbyt podejrzane i się dopatruje jakiś wad takiego rozwiązania (ಠ‸ಠ)
    #randomanimeshit #anime #kantaicollection #yuubari #meganekko

źródło: Hmm.jpg

•  

remontowych RASistów

@Hajak: Oczywiście, że @FlaszGordon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Pas-ze-mna-owce: Dziękuję za wołanie.
      @Hajak: Co do nakładek. Ujdzie.
      Jak na tworzywo to nie jest Bóg wie co ale spełniaj ą swoją rolę. Nie miałem okazji montować ale widziałem i wygląda ładnie.
      Jednak jesli moge coś zasugerować... parapet w kafelki (robiłem takie pod zamówienia) i to wygląda całkiem zajebiście i jest trwałe jak kafelki ¯\_(ツ)_/¯

Też drobna uwaga.
      Nie wiem co masz na mysi z zrobieniem rozpierniczu.

Jeśli planujesz kuć parapet. Odradzam, daruj sobie, zapomnij, nie warto.

Nie polecam też tych gotowych parapetów z tworzywa (nakładkę na istniejący tak, cały parapet nie). Giętkie to gówno i zaraz po montowaniu przydaje się od razu pod niego dokupywać kątowniki by jakoś usztywnić (aby potem doniczki na niego można było położyć.

+: Hajak
    •  

Jeśli planujesz kuć parapet. Odradzam, daruj sobie, zapomnij, nie warto.
      @FlaszGordon: Oho po czymś takim zaufam na słowo ( ͡º ͜ʖ͡º) Ogólnie głównie mi chodzi o to żeby zamaskować ten brzydki lastryko. Sam parapet nie pełni u mnie żadnej funkcji oprócz tego ze jest, żadnych kwiatków ani nic. Tak więc raczej pozostanę przy nakładce, skoro Aniki mówi ze ładnie wygląda ʕ•ᴥ•ʔ
      Chociaż z tymi kafelkami to tez nie głupi pomysł i może w przyszłości, jak będę ogarniał inne pomieszczenie to się tym rozwiązaniem zainteresuje. Dzięki Aniki ᶘᵒᴥᵒᶅ

•  

@Hajak: Skoro już zacząłem bąkać coś o kuciu parapetów.
      Bez młota pneumatycznego trochę słabo to idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kolejna kwestia, że okno łatwo sobie rozpieprzyć. O ile nie planujesz wymieniać to pół biedy... jak jest ciepło na dworze to też nie ma nieszczęścia ... ale gorzej jak jest zima.
      Te parapety są zamontowane tuż pod ramą okienną i chyba nie trudno się domyślić jak działa "dźwignia" gdy się takie coś kuje.
      Kolejna sprawa to ta że spotkałem się z metalowymi prętami które to mocowały :p (bez szlifierki z tarczą diamentową to nawet nie podchodzić).

Ale jak się uprze to można taki lastryko "zdemontować".
      Wierci się szereg otworów po linii prostej tuż przy ramie okiennej a potem młoteczkiem z wyczuciem napierdala w parapet.
      Wtedy dobrze mieć coś podłożone pod spodem bo taki parapet warzy tonę i do sąsiada piętro niżej może się wbić.
      I gdy w końcu mamy już taki parapet oberwany (o ile będzie równo oberwany) to masakrę która pozostała można zaszpachlować gipsem.

+: Hajak

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wracam od Marka. Dostał laptopa, był wzruszony oraz szczęśliwy, że go odwiedzam. Sprawa napadu w jego mieszkaniu jest sprzed miesiąca a do tej pory nie może spać bo obawia się, że złodzieje znów wrócą.

Kiedyś potrąciło go auto i przez to nie widzi i jest niepełnosprawny ale mimo to jest pozytywny z dużą chęcią do życia. Tacy ludzie mnie motywują. Pytaliście po co mu laptop?
    Marek dzięki laptopowi i specjalnemu programowi dla niewidzących może dostawać maile, czytać strony internetowe i wiele innych. To jego okno na świat

Bardzo chciałem mu pomóc bo wiele portali pisało o nim, mineło niestety ponad miesiąc od włamania a on pracował dalej na starym pożyczonym laptopie od kolegi. Poświęciłem chwilę i popisałem/podzwoniłem po firmach komputerowych. Jako youtuber mam parę kontaktów i tak jedna od razu się zgodziła sprezentować mu laptopa. Walczę też by dostał alarm do mieszkania. Sam Marek chciałby gdzieś popracować, to inteligentny i bystry meżczyzna, pracował kiedyś w wyborczej w Poznaniu, lubi przepisywań teksty z audio na pliki. Może ktos z #poznan chce mu pomóc dalej? Można śmiało pisać mu maile,odpisze.

Szanuję bardzo osoby niepełnosprawne, które normalnie się komunikują, nie narzekają i działają. Podobnie jak grający na fortepianie mały Igor. Rozmawiając z nim nie wyczułem kogoś niepełnosprawnego. Słyszałem normalnego nastolatka pełnego wigoru. Tacy ludzie mnie motywują bo mi bardzo często się po prostu nie chce, mam tyle możliwości ale czasem wolę leżeć jak leń. Co straciłem? 7 godzin w pociągu, 350pln na bilety oraz trochę czasu na telefony i maile do firm. Zyskałem za to bardzo fajną energię od Marka i poczucię, że coś dobrego zrobiłem. Nie jestem dobrym człowiekiem, uczę się nim być i ciesze sie, że dołożyłem jakąś małą cegiełkę do poprawy jego humoru. On w ogóle co chwile się śmiał, bardzo się cieszył, że przyjechałem i rozmawiam z nim normalnie. Mówił, że uwielbia jak ktoś po prostu szczerze z nim porozmawia nie patrząc jak na kogoś niepełnosprawnego tylko jak na normalnego człowieka. Mądry człowiek, nagrałem z nim krótki wywiad, jak chcecie to wrzucę, warto go posłuchać.

pozdrawiam

#poznan
    pokaż całość

odpowiedzi (88)

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
    Bądź pokorny
    Ustępuj głupszemu
    Nie wyróżniaj się
    Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
    Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają wyjebane na to co reszta o nich pomyśli.
    Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić Januszowi papierami w twarz i kazać mu spierdalać a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #przemyslenia #depresja #polska #psychologia
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

• odpowiedzi (30)