•  

  Oho, jest! Trochę to potrwało, ale jest!

  gratuluje wzorowego sygnalizowania cnoty

  https://www.wykop.pl/link/4679345/lidia-makowska-juz-w-1993-r-slyszalam-o-gwaltach-ks-jankowskiego/#comment-60875107

  Niezmiernie fascynuje mnie nowomowa amerykańskiego alt-rightu, zwłaszcza gdy jest kopiowana przez wykopowe dzb... ekhm, przez cenionych i poważanych członków społeczności wykopu.

  SJW już mamy, marksizm kulturowy też, białorycerzenie odznaczone, soy boye też już się gdzieś przewinęły, podobnie jak "samce alfa" i "samce beta"... i teraz kolejna alt-rightowa głupotka: VIRTUE SIGNALLING.

  Termin ten nie jest jakoś specjalnie "nowy" ani oryginalny - drugie życie rozpoczął w 2015, po publikacji pewnego artykułu w czasopiśmie The Spectator. W zamyśle autora "virtue signalling" oznacza proceder, gdy za pomocą pustych i pozbawionych znaczenia gestów jakiś "ktoś" (osoba, firma, instytucja - i tak dalej) próbuje odnosić się do "wyższych wartości" i przedstawić jako moralny, dobry czy cool, w celach wyłącznie PRowych. Przykład - prezes firmy znanej z zanieczyszczania rzek odpadami publicznie i w świetle kamer sadzi drzewko w parku, co ma zbudować wokół niego obraz "eko-firmy i eko-prezesa".

  Oczywiście, jak to w przypadku alt-rightu bywa - wzięli sobie ten termin i przekuli go na własne potrzeby. W ich wydaniu "virtue signalling" to... w zasadzie każda, ludzka aktywność - zwłaszcza jeśli jest to aktywność (czy, inaczej - poglądy), których alt-right nie lubi.

  Parę przykładów, żeby łatwiej zrozumieć to "zjawisko":

  Bronisz ofiary gwałtu, a sprawcą był ksiądz? JESTEŚ HIPOKRYTĄ I "SYGNALIZUJESZ CNOTĘ" (propsy za tłumaczenie xD), bo tak naprawdę masz w dupie ofiarę i chcesz zyskać poklask u środowisk anty-kościelnych.

  Publicznie wyrażasz sprzeciw wobec działalności środowisk anty-szczepionkowych? JESTEŚ HIPOKRYTĄ I SYGNALIZUJESZ CNOTĘ, bo tak naprawdę to dla ciebie jedynie forma lansowania się "na naukę", chcesz wyjść na "mądrego" i "oczytanego".

  Nie podoba ci się marsz nazistów, publicznie protestujesz? JESTEŚ HIPOKRYTĄ I SYGNALIZUJESZ CNOTĘ, bo tak naprawdę zależy ci jedynie na zrobieniu wrażenia na różowych paskach z anfiy.

  I tak dalej, i temu podobne.

  Jak sami widzicie, podobnie jak "marksizm kulturowy", virtue singalling to jest takie BARDZO wygodne narzędzie, pozwalające alt-rightowi "zaorać"... każdego, zawsze i wszędzie - bo przecież zawsze można założyć że "lewak" z którym rozmawiasz swoje poglądy głosi jedynie z powodu chęci przypodobania się X lub osiągnięcia wymiernych korzyści finansowycy i wcale nie jest w ich głoszeniu szczery, że to hipokryta...

  ...ale nasz alt-rightowiec jest już od tej "skazy" wolny, alt-tight ZAWSZE jest szczery, ZAWSZE jest prawdomówny i ZAWSZE mówi to co mówi bo tak UWAŻA, a nie dlatego żeby się komukolwiek przypodobać. Zarzucenie przeciwnikowi "sygnalizowania cnoty" (kisnę po raz drugi) niemal z automatu stawia cię w pozycji MORALNIE LEPSZEGO - a jak jesteś moralnie lepszy, to musisz mieć rację.

  Mówię wam, ziomeczki - alt-rightowa nowomowa to jest coś niesamowitego.

  #neuropa #polityka #4konserwy

  •  

   SJW już mamy, marksizm kulturowy też, białorycerzenie odznaczone, soy boye też już się gdzieś przewinęły, podobnie jak "samce alfa" i "samce beta"... i teraz kolejna alt-rightowa głupotka: VIRTUE SIGNALLING.

   @mnik1: zapomniałeś o NPC

  •  

   @mnik1: moim ulubionym przykładem kserowania jest argument o tym, że najwięcej strzelanin ma miejsce w gun-free zones padający w dyskusjach o zmianie prawa do posiadania broni w Polsce xD