•  

  Seria próbna przebiegła bez zaskoczeń, zwyciężył Donald Trump z niewielką przewagą nad potępionym. Tomsoneq, najnowszy nabytek Czechów, po kilkumiesięcznej przerwie oddał solidny skok, podobnie jak plesples i VanHautkopf u których forma wyraźnie wzrasta. Pozostali zawodnicy nie potrafili dolecieć do 120 metra...

  W Rosji wystąpiło póki co najwięcej zawodników, dokładnie siedemnastu. Na początku konkursu debiutowało kilku mniej znanych skoczków; pierwszy z nich Sebek006 osiągnął niezły wynik, 124,5 metra. Z pozostałej czwórki jedynie tomsoneq potrafił wspiąć się na poziom Kazacha i poszybował półtorej metra dalej. Jeszcze lepiej zaprezentował się samotny reprezentant Węgier @VonHautkopf. 130 metrów oznaczało nową życiówkę i pewne prowadzenie w konkursie. Beznadziejnie zaprezentował się Faluś, nie potrafił dolecieć nawet do 80. metra, ale nie przeszkodziło mu to wyprzedzić o metr jednego z debiutantów, @Armand0. Kolejna na liście @natalka0 całkiem nieżle jak na siebie skoczyła 107 metrów i 4. pozycja. Po porażce w Ruce pozbierał się Seplox, 131,5 metra dało mu na kilka minut fotel lidera. Polacy dzisiaj nie mieli swojego dnia i potwierdził to Pol Llonch, nie było nawet 110 metrów; jeszcze gorzej skoczył Gundo, 20 metrów krócej od kolegi z drużyny. W międzyczasie oglądaliśmy niezłe skoki w wykonaniu reprezentanta gospodarzy @M00P (127m) oraz Finlandii @plesples (124m). Sinned, który polował na drugą z rzędu wiktorię w sezonie wylądował pół metra przed rozmiarem skoczni i po skokach Koreańczyków było pewne, że skończy I serię pierwszy lub drugi. POPIS skoczył bardzo przeciętnie (118 metrów), ale bardziej zawiódł potępiony (121 metrów) i to kolejny konkurs, w którym popsuł co najmniej jedną próbę. Ciężar zawodnika kończącego serię tym razem utrzymał Donald Trump (przypomnijmy, że w Ruce spalił skok i był 9. po I serii), 134,5 metra dało już trzeci raz w sezonie prowadzenie po I serii.

  Trzeba przyznać, że w porównaniu do poprzednich konkursów poziom był dosyć wysoki i paru zawodników ( @VonHautkopf, @M00P) dosyć nieoczkiewanie zajęło czołowe pozycję. Uwagę szczególnie mogły przykuć wysokie pozycje dwójki Czechów (1., 6. i małe straty) oraz niskie trójki Koreańczyków (9., 10., 12.), a tym bardziej Polaków, których nie uratował mimo nieobecności Aczaka nawet Gundo (11., 13., 16.).

  Polacy prawie się skompromitowali (a może jednak?) bowiem dwóch z nich ostatecznie zamknęło stawkę. I co zaskakujące ostatnim zawodnikiem dzisiejszej rywalizacji był Gundo po dużych problemach w locie. Pierwsze skoki rundy finałowej były naprawdę beznadziejne, dostosowała się również do tego @natalka0 (80 metrów) chociaż damski Mateja nie utracił pozycji w wirtualnej tabeli. Dopiero Pol Llonch zaczął prawdziwe skakanie i przy okazji uratował honor Polski po skoku na 122 metry. Spadł za niego POPIS, technika na Żyłę nie przyniosła spodziewanych efektów (82 metry). Odwrotnie do niego potępiony, znakomicie się zaprezentował i został nowym oficjalnym rekordzistą skoczni z wynikiem 136,5 metra (oficjalny rekord to 138,5m Sinneda i również potępionego). Awans z 9. miejsca na podium już w Kuopio zaliczył Aczak, ale czy tutaj mogłoby być to możliwe? Kolejni zawodnicy oddawali przyzwoite skoki, ale żaden z nich nie zbliżył się do łącznej noty najlepszego z reprezentantów Korei. Drugi niezły skok oddał tomsoneq (127 metrów) i przed ostatnią czwórką to on znajdował się na 2. pozycji. Dodatkowych emocji dostarczył @VanHautkopf - kompletnie nie poradził sobie z presją i klapnął na 47. metrze. Koniec końców udało się mu wyprzedzić 4 zawodników... Właśnie miała się rozegrać walka o podium. Na początek Seplox z Rumunii skoczył 5 metrów krócej niż w I serii (126,5 metra) i dało mu to ostatecznie prowadzenie w konkursie ex aequo z potępionym. I jednocześnie oznaczało to 3 podium Koreańczyka w sezonie, a także 3 ex aequo. W dwójkę raźniej. Sinned zamiast nawiązać do Ruki oddał beznadziejną próbę, 89,5 metra dało mu 8. miejsce. Większość czekała na kolejną spaloną próbę, ale nie tym razem - zwycięzcą został Donald Trump! Czech skoczył 133,5 metra i zakończył rywalizację z 10-metrową przewagą nad 2. miejscem.

  Dwie ciekawostki. Na początek Donald Trump i jego pozycje: 1., 5., 1., 5., 1.. W Czajkowskim piąta pozycja?
  I druga o której udało się napomknąć wcześniej, ale nie do końca: dla potępionego to trzecie podium w sezonie, trzecie 2. miejsce i trzecie ex aequo (z Kurkiem., z Gundo i z Seploxem).
  Tuż za podium znalazł się tomsoneq, a sam zawodnik powiedział, że szykuje formę na TCS. Może być grubo.
  Niespodziewanie w TOP5 znalazł się debiutujący w naszych rozgrywkach Sebek006 i zrobił to precyzyjnie, bo o pół metra wyprzedził @M00P a.
  Końcowe pozycje reprezentantów Wykopu: 6. @M00P, 7. @plesples, 11. @natalka08, 13. @VonHautkopf

  PEŁNE WYNIKI: klik

  W klasyfikacji generalnej przewagę powiększył Donald Trump, ale po wypadku w Ruce nie jest specjalnie duża. Za nim z bezpiecznym zapasem potępiony, a podium zamyka 229-652 KOT, który dzisiejsze zawody opuścił. Czyhają na czołową trójkę tymczasem POPIS i Sinned, który mimo dzisiejszego niepowodzenia wypchnął z 5. miejsca jeszcze gorszego Gundo. Na 7. miejsce przesunął się @plesples, a mocno w dziesiątkę wjechał Seplox wyprzedzając 5. rywali.
  Pozycje reprezentantów Wykopu: 7. @plesples, 11. @M00P, 14. @natalka0, 19. @VonHautkopf, 25. @Armand0

  PEŁNA KLASYFIKACJA: klik

  W Pucharze Narodów bez znacznych zmian w czubie gdzie dominują najliczniejsze reprezentacje. Jedynie warto zwrócić uwagę na miejsca 4-6. gdzie jest bardzo ciasno.

  PEŁNA KLASYFIKACJA: klik

  Tymczasem zapraszamy na jutrzejsze zawody, które odbędą się trochę później niż dzisiaj - konkretnie o 19:45. Seria próbna od 19:00 do 19:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skocznia pojawi się prawdopodobnie tuż przed wspomnianą serią. Miłej nocy!

  #haxball #skoki #skokinarciarskie #gry #rozrywka #niznytagil