Wpis z mikrobloga

Murki i Mirabelki z #katowice #wroclaw i okolic tychże miast!

NIE ŻEBRAM O HAJS

Co roku w okresie świątecznym staramy się otwierać nasze serca dla wszystkich, którzy znaleźli się w trudniejszej od nas sytuacji. Dużo ludzi angażuje się w akcje Szlachetnej Paczki, akcji Caritas, wpłaca pieniądze na rzecz jakiejś akcji, fundacji czy schroniska. CHWAŁA WAM ZA TO! Jesteście wielcy nawet w najmniejszych drobnych gestach i nie zapominajcie o tym! Nawet jeśli to jest ten symboliczny dodatkowy talerz przy stole, to wiedz, że to mały krok który może okazać się milowym. Dlaczego?
Bo tak powstała fundacja o której chcę Wam powiedzieć. (przypominam, że nie żebram o hajs więc jeśli chcesz już zrezygnować z czytania - daj mi proszę jeszcze dwie minuty). Ku zdziwieniu fundacja nazywa się WOLNE MIEJSCE. ʕʔ
Od kilku już lat organizuje ona w dzień Wigilii (tak! w sam ten dzień, nie dzień przed, nie dzień po!) "rodzinne" świętowanie Bożego Narodzenia. Stoły są suto i smacznie zastawione, przygotowany jest program artystyczny, upominki i wiele innych świątecznych atrakcji. Wolontariusze uwijając się jak mrówki, starają się aby każdy gość niezależnie od sytuacji w jakiej postawiło go życie, poczuł ciepło nie tylko za sprawą barszczu, ale też atmosfery. WSTĘP JEST DLA KAŻDEGO. Osoba wchodząca na teren musi spełniać jeden warunek - być trzeźwa (czego pilnuje ochrona).
Dlaczego Wam o tym piszę? Bo jestem użytkowniczką tego portalu od kilku lat i pamiętam różne historie pojawiające się na Mirko o samotnych świętach, smutku i przeróżnych sytuacjach losowych w skutek których ktoś nie mógł np na czas dojechać do domu.
Mirku i Mirabelko! Jeśli jesteś z Wrocławia lub Katowic (również okolice: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice) i masz poczucie, że to będą samotne i beznadziejne dla Ciebie Święta, przyjdź. Serdecznie Cię zapraszam!
A może znasz kogoś kto nie ma z kim podzielić się opłatkiem? Może znasz całą rodzinę, która nie może sobie pozwolić na karpia, pierogi i inne pyszne potrawy? A może ktoś starszy? A może ten, który mówi Ci kierowniku i prosi o dwa złote? A może student, który pracuje w pocie czoła i do domu ma 300km i nie da rady dojechać na święta? Jeśli tak, PRZYJDŹ, PRZYPROWADŹ, POWIEDZ, ZAPROŚ!
Masz pytania? Napisz do mnie lub skontaktuj się bezpośrednio z Fundacją na facebooku / mailowo.
Siadając przy stole jesteśmy równi.

Na chwilę obecną nie mam informacji czy w innych miastach, również organizowane są wigilie. Jak tylko się dowiem, uaktualnię post przed powtórnym wrzuceniem go przed Świętami. Jeśli macie jakieś pytania, postaram się sprawnie odpowiedzieć na miarę mojej wiedzy.

#swieta #bozenarodzenie #wolnemiejsce #zaproszenie #wesolychswiat #wigilia

w_ciul - Murki i Mirabelki z #katowice #wroclaw i okolic tychże miast! 

NIE ŻEBRAM...

źródło: comment_UNoX4ES547CZPZc7hwkzun27ghv0BRgY.jpg

Pobierz
  • 5