•  

  Promocja Homoseksualizmu! Tak ta jedyna okazja od teraz aż do 13.12, idealny prezent pod choinkę dla dziecka! -50%!!!

  #lgbt #promocje #homopropaganda #okazja

  źródło: promocja_501-e1334768699785-300x181.png

  •  

   @GoroncoMi: Tzw. "promocja" homoseksualizmu nie polega na obniżeniu ceny tylko na nieprawdziwej informacji o produkcie.

  •  
   e............t via Android

   +4

   @Cantrustme A jaka jest ta nieprawdziwa informacja?

  •  

   @eccedentesiast: Że człowiek się rodzi z orientacją.

  •  
   e............t via Android

   +7

   @Cantrustme yyy... bo tak jest? XD chyba, że wiesz coś więcej niż obecna nauka. Jeśli tak to chętnie przeczytam Twoje badania i ich wyniki

  •  

   @eccedentesiast: Chętnie poznam badania które to udowadniają, bo póki co takich nie ma.

  •  
   e............t via Android

   0

   @Cantrustme https://youtu.be/VXNKmidjDwU
   Posłuchaj pana, całkiem przystępnie wyjaśnione

  •  

   @eccedentesiast: Znam ten materiał. "niezaniedbywalny komponent", "najprawdopodobniej" - to słowa kluczowe. Dawid skupia się na genetyce zupełnie ignorując hipotezę o przyczynach środowiskowych.

   I jeszcze cytat z końcu filmiku: "Wielce prawdopodobnym jest, że za 10 lat, tłumaczenia odnośnie tego, dlaczego homoseksualizm istnieje, dlaczego nie zanika w populacjach będą jeszcze inne" - co najlepiej podsumowuje poszlakowy charakter wszystkiego, co powiedział wcześniej. Bo po prostu nie ma badań, które udowadniałyby, że człowiek rodzi się z orientacją.

   Badania z zakresu genetyki ilościowej pokazują, że dziedziczona jest co najwyżej skłonność do homoseksualizmu, a nie sam homoseksualizm. Oznacza to, że odziedziczalność homoseksualizmu jest na tyle niska, że nie da się jej wyjaśnić bez wyraźnych czynników środowiskowych:

   Pillard, Bailey: Human sexual orientation has a heritable component.

   Np w tym badaniu (często cytowanym) odziedziczalność dla mężczyzn jest estymowana na 0.3:

   Kirk, Bailey, Dunne, Martin: Measurement models for sexual orientation in a community twin sample

   Oznacza to, że dwa razy większa część wariancji tej cechy jest tłumaczona przez środowisko niż przez geny.
   Bardzo głośne, szwedzkie badanie:

   Långström, Rahman, Carlström, Lichtenstein: Genetic and environmental effects on same-sex sexual behavior: a population study of twins in Sweden

   potwierdza te estymacje - tutaj jest trochę wyżej dla mężczyzn i niżej dla kobiet, ale i tak przy zerowej kowariancji GxE większość wariancji jest tłumaczona przez środowisko. Badanie te podaje konkretne przyczyny homoseksualizmu w środowisku takie jak m.in.: trauma, grupy rówieśnicze, wcześniejsze doświadczenia seksualne.

   +: e............t
  •  
   e............t via Android

   +2

   @Cantrustme oczywiście, nie jest znana dokładna przyczyna, ale jednak "poszlaki" są wiarygodne. Ale odsuwając badania na bok, czy jest coś złego w miłości dwojga świadomych i dorosłych osób? Myślę, że nie. I też spójrzmy obiektywnie na liczbę osób, która NAPRAWDĘ zmieniła orientację z hetero na homo... Myślę, że liczba jest niewielka albo wręcz równa zeru.

   +: N.......3, jPaolo2
  •  
   e............t via Android

   0

   @Cantrustme i nie mylmy traumy, która powoduje strach przed jedną z płci z homoseksualizmem, bo to trochę nietrafione

  •  

   @eccedentesiast: Człowiek rodzi się z silniejszymi lub słabszymi predyspozycjami do orientacji, co udowadniają badania. Orientacja kształtuje się w okolicach 2-4 roku życia (na to nie ma dowodów), pod wpływem relacji dziecka z innymi osobnikami, kiedy dziecko zaczyna sobie odpowiadać na pytanie "czym jestem?".

   Co złego w nienormatywnej orientacji? Tyle, co w płaskostopiu albo haluksach.

  •  
   e............t via Android

   +5

   Co złego w nienormatywnej orientacji? Tyle, co w płaskostopiu albo haluksach.

   Płaskostopie czy haluksy przeszkadzają i można je uznać za zniekształcenie czy w uproszczeniu chorobę(w dużym uproszczeniu).
   Powiedziałabym inaczej: Co złego w nieheteronormatywnej orientacji? Tyle co w leworęczności

   @Cantrustme

   +: Galvay, N.......3 +3 innych
  •  

   @eccedentesiast: Leworęczność jest równie dobra co praworęczność, a homoseksualizm jest (chociaż też nie ma na to twardych dowodów, bo nie udowodniono jak powstaje orientacja) zaburzeniem rozwojowym.

   Dziecko normalnie utożsamia się ze swoją płcią. Tylko jeżeli najważniejszy wzorzec płci dziecka jest dla niego na tyle nieatrakcyjny, że dziecko nie chce być takie jak on, uczy się ról od wzorca zastępczego, który może być przeciwnej płci.

  •  
   e............t via Android

   0

   @Cantrustme czyli (Twoim zdaniem) na przykład dla mnie najważniejszym wzorcem płci powinien być kto?

   I co jeśli nie ma takiego wzorca? Człowiek tak staje się aseksualny?

  •  

   @eccedentesiast: Nie bierz tego personalnie. Jakikolwiek osobnik tej samej płci, który dziecku imponuje na tyle, żeby chciało się z nim utożsamić i któremu dziecko ufa na tyle, żeby się czuło akceptowane, "przyjęte do grupy". No, ale żeby wywrzeć trwały wpływ trzeba z dzieckiem spędzać trochę czasu, dlatego najczęściej jest to rodzic, dziadek.

  •  
   e............t via Android

   0

   @Cantrustme uznając, że takie wzorca nie ma, co wtedy?

   I nie biorę tego do siebie, ale jestem ciekawa Twojego zdania, więc spokojnie

  •  

   @eccedentesiast: Jak nie ma wzorca tej samej płci, to dziecko szuka dalej, patrzy na np. partnerów rodzica, szuka u nich akceptacji. Jak nie znajduje i nie uwierzy w swoją męskość/kobiecość to idzie w drugim kierunku i uczy się ról od tego, kto go akceptuje.

   Generalnie orientacja polega na tym, że czujemy pociąg do osobników, u których widzimy potencjał do spełniania kompatybilnych ról społecznych. Ja nie jestem kobietą, więc szukam osobnika który będzie jak najlepiej spełniał role kobiece. Homoseksualny chłopiec nie wierzy w to, że może pełnić męskie role więc zakochuje się w tych, u których widzi taki potencjał. No, ale że akceptowany jest tylko przez innych homo, bo hetro mężczyźni go odtrącają to z nimi szuka relacji.

  •  
   e............t via Android

   0

   @Cantrustme więc według tego co mówisz aseksualne osoby cudem nie znajdują ani jednego wzorca(I uważają, że nie mogę być ani męskie ani kobiece), a biseksualne osoby widzą wzorzec w obu płciach(I uważają, że są i męskie i kobiece).

   Ale niestety nie mogę się zgodzić z takim stwierdzeniem, nie sądzę, żeby to tak działało

  •  

   @GoroncoMi: dwie homopropagandy w cenie jednej. Na pochybel WIELKIEJ ojczyznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kurde, za każdym razem jak porównuję netflixową Frigorillę z Frigillą z gry albo z opisu książkowego to kisnę srogo. xDDDD Po prostu NIE MA opcji że ten casting nie był motywowany politycznie.

  #heheszki #netflix #wiedzmin #fantastyka

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Znajoma różowa z #pracbaza jakieś 5 lat temu zdawała prawko. W sumie cały kurs zajął jej rok czasu i 21 podejść zanim udalo sie jej zdać.. wiedziałem tyle że miała kupiony samochód ale dlugo nim nie jezdzila bo sie bała sama.. wczoraj po pracy sie pyta czy ją podrzuce pare ulic dalej bo się bardzo spieszy - mówie spoko. Podrzucilem ją tam gdzie chciała, powoli odjezdzam i patrze a ona wsiada do samochodu na parkingu za kierownice i odjezdza (ಠ‸ಠ) od razu przypomniał mi sie ten mem "co do kurwy". Dzis w pracy pytam o co chodzi z tą wczorajsza sytuacją a ona że jezdzi autem ze swojej miesciny (15km) ale zostawia na parkingu w miescie bo dalej sie boi jechac.. kurwa 1.5km leci pieszo bo boi sie jechac samochodem mimo ze droga jest prosta bez zadnych swiateł skrzyżowań itp.. #logikarozowychpaskow mocno tu działa. W sumie mocno żenadłem i nie wiedziałem co dalej na to powiedziec.. w glowie jedynie sie pojawiła mysl ze powinna oddac to prawko i wrocic do komunikacji miejskiej ale nie chciałem jej dołować xD pokaż całość

  odpowiedzi (50)

 • odpowiedzi (13)