Wpis z mikrobloga

@mowieprawde: może tragicznie napisana querka? Swoją drogą miałem tą okazję pracować przez chwilę z firebirdem, nie wiem dlaczego firmy korzystają z tego rozwiązania w oprogramowaniu, przecież to porzucony trup -.- to jakaś polska apka?
@Koliat: to streamsoft, jakkolwiek napisane zapytanie nie powinno sie wykonywac kilka godzin zamiast 15 minut na innym sprzęcie. To świeżo zainstalowany firebird, popróbuję z konfiguracją firebirda, ale specem w tym nie jestem :(
streamsoft


@mowieprawde: a, polska myśl informatyczna. Firebird jako czołowy dostawca baz danych. Spróbuj dać bazę danych w RAM, tak dla testu? No i, czy klienci tej bazy łączą się zdalnie? jakie opóźnienia?
@mowieprawde: Czyli apka klienta jest odpalona na serwerze i to tak muli? wow. Wydaje mi się że to nie jest kwestia którą możesz bardzo wspomóc od strony administracji / serwera, ale może się myle? Odezwij się do firmy, może coś wymyślą w swoim przypływie geniuszu na ten problem, chyba że wszystkie pokłady wykorzystali na decyzję o zastosowaniu firebirda :D
@mowieprawde: jeśli jest to świeża baza, zawsze możesz postawić na nowo. Możesz też sprawdzić poprawność, ale odłącz wszystko co do niej się łączy. Od aplikacji po końcówki. gfix database.fdb -validate -full -user SYSDBA -password masterkey. Możesz również dla pewności wykonać backup i odtworzyć na nowo poleceniem gbak