Wpis z mikrobloga

@sierzchula: 7 stopni, dziś nie pada, sucho, jutro 6, w pon 4, we wtorek 4, w środę 2C i dopiero od środy nocą będzie poniżej zera więc tak, nadal sezon w Polsce trwa, średnio raz na tydzień, półtora tygodnia trafiają się dni z dodatnią temperaturą (jeszcze zależy, która część kraju, w niektórych już kilka tygodni temu padał śnieg, w innych częściach jeszcze nie padał)
@sierzchula: U mnie się nie da jeździć. Niby 7 stopni, a wczoraj samochodem prawie zaparkowałem babce w bagażniku a prędkość to było może z 20 km/h.

Pokaż całą tą daytonę :D
@sierzchula: Wiadomo, większość chce się jakoś wyróżnić.
Co do swojego nowego motocykla to cały czas się waham z wyborem. A moje wybory są zupełnie inne. Waham się pomiędzy CBR600RR a KTM 690 SMC R. Dwa zupełnie inne motocykle, a każdy z nich ma jakieś swoje unikatowe cechy. Chciałbym oba, ale fundusze nie pozwalają.
@sierzchula: Też właśnie tak myślałem. Łatwiej sprzedać sporta niż SM.
I jest też większy wybór tych właśnie motocykli sportowych.
Raz, że supermoto jest dla konkretnej grupy która wie czego chce, a dwa że nie każdy dysponuje taką gotówkę na zabawkę.
@sierzchula: Właśnie w tym mnie SM przekonuje, że można się trochę pobawić. A przy glebie nie ma aż takich strat, o ile jakieś są oczywiście. No i w Polsce mamy mało torów, a jeśli już są no to niestety kartingowe. Dlatego to tak ciężki wybór. Ale biorąc 600rr nic nie tracę, bo to raczej nie problem sprzedać. Ewentualnie można zostawić i zbierać na KTM-a.
@Tiazz: przy zwykłej jeździe? Jak to możliwe? 20 km/h i auto prawie Ci nie hamuje? Dziwi mnie to, bo przy niższych temperaturach w deszczu jeździłem na moto i hamowanie określam jako bardzo dobre (tzn. nie zauważyłem by droga hamowania była dłuższa niż np. we wrześniu przy 20 stopniach. Jeżdżę spokojnie)
@Hamza: Też się zdziwiłem, że przy 7 stopniach czułem się jak na lodzie. Opony normalnie zimowe, żadnego śniegu nie było ani nic. Tarcze i klocki z przodu i z tyłu mam nówki oczywiście już dotarte. Na badaniu technicznym też normalnie pokazało wszystko w porządku jeśli chodzi o hamulce.
@Hamza: Tylko raz w tym jednym miejscu. Ogólnie jak wracałem wtedy do domu to mimo takiej temperatury na zakrętach było czuć że samochód traci tą przyczepność. Trochę zdradziła mnie ta temperatura.