Wpis z mikrobloga

Mówią, że w Polsce urzędy nie działają, ale w #uk i #szkocja nie lepiej.

Płacimy council tax miesięcznie, kwoty są ściągane z konta niebieskiego. Jakiś czas temu dostaliśmy pismo, że musimy zapłacić council tax w wysokości £600. Ki diabeł, płacimy miesięcznie, co prawda była podwyżka niedawno, ale wszystko wyrównane. Sprawdziliśmy wyciąg z banku i normalnie pobierali opłaty miesięcznie, więc wszystko powinno być ok. Zadzwoniliśmy do nich, ok wyjaśnią i wyślą pismo - to było kilka tygodni temu.

Sprawdzałam sobie stan konta w tym tygodniu, a tu zonk, council ściągnął mi £600 i to z mojego konta. Zadzwoniliśmy, wyjaśnili, że w sumie to nawet przed ściągnięciem tych £600 mieliśmy nadpłatę, więc nie będziemy płacić taxu do końca roku, a te £600 wyślą z powrotem w formie czeku. Nie sądzę, że się wyrobią przed świętami. Na pytanie czemu w ogóle ściągnęli te £600 nie potrafili odpowiedzieć ¯\_(ツ)_/¯

#zalesie #gownowpis
  • 12
@vviktor_88: Mam ustawione stałe zlecenie zapłaty co miesiąc, ale jak widać, jak im nie pasi to ściągną, kiedy chcą ¯\_(ツ)_/¯ Do teraz nie wiem, czemu to zeszło z mojego konta, a nie z niebieskiego, skoro mamy ustawione, żeby z jego konta pobierało co miesiąc. Magia.
via Android
  • 0
@motoinzyniere Nie wiem szerze mówiąc, raczej DD. Ale nie sądzę, że ma to znaczenie w tym wypadku, bo pobrali normalnie opłatę za ten miesiąc (z konta mojego chłopaka) plus te 600 z mojego, trochę wtf.
@Aenkill: ten council tax to jest ogólnie straszny rak w tej szkocji... nie jest nigdzie wyjasnoine z jakiej bani jeden ma a drugi b. Pytam się dlaczego mój sąsiad klatke obok o takim samym metrażu ma b a ja c a ci wzruszaja ramionami w urzędzie i sorry nie wiem tak juz jest ustalone ¯\(ツ)_/¯ i jeszcze to w #!$%@? "w czyms mogę jeszcze pomóć?" OO

osobiscie nie lubie
@johnmorra: No pomijam jak to wyceniają, bo też nie mam pojęcia. Ja mam w sumie wszędzie DD, ale mówię w tej sytuacji to w ogóle nie ma znaczenia, bo DD jest ustawiony na koncie mojego chłopaka, a te dodatkowe 600 wzięli z mojego konta. Nawet nie wiem skąd dane mają, nie pamiętam, czy się podaje przy rejestracji, czy co, ale strasznie dziwnie, że nie pobrali tego z jego konta.
@Aenkill: w przeszłości musiał istnieć direct debit na Twoim koncie, który nigdy nie został skasowany. Firma, w tym przypadku Council, może przestać pobierać ale upoważnienie nadal jest. Teraz jakiś debil robi błąd i wysyła żądanie zapłaty na stare konto, które gdzieś tam znaleźli. Zero profesjonalizmu ale czego się spodziewać po Councilu. Nigdy nie słyszałem dobrej wiadomości o tym urzędzie.
Plusem D/D jest możliwość zabrania pie iedzy z Twojej strony. Jak zadzwonisz
via Android
  • 0
@boguslaw-de-cubalibre Nie mam pojęcia skąd mają moje dane, odkad kupiliśmy dom 3 lata temu zawsze schodziło z tego samego konta. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek im podawałam moje dane bankowe z jakichś powodów.
Szczerze, to co mam się z nimi szarpać. Powiedzieli, że oddadzą, więc czego mam jeszcze chcieć? Watpie, że byłoby jakieś zadośćuczynienie za niedopatrzenie a nawet jesli, to ile? Gra nie warta świeczki.
DD nie usunę, bo będę zapominać płacić :P