•  

Jak mnie wkurza opinia, że Radom to taka straszna dziura i psy szczekają nie powiem czym.
    Nie jestem z Radomia ale od 6 lat bywam w nim często i jakoś nie zaobserwowałem niczego strasznego.

Radom ma 213 tys. mieszkańców co oznacza, że jest większy od Rzeszowa, Kielc, Opola, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego czyli stolic 5 województw.

Radom jest ładnym i zadbanym miastem. Ma całkiem dobrą i nowoczesną komunikacje miejską, wyremontowany dworzec kolejowy i dobre skomunikowanie z całym krajem.

Chyba jedynym problemem tego miasta jest odległość do Warszawy.

#radom #mazowieckie

•  

@bisu: to bekę z Radomia rozkręciła komuna z czerwiec '76, no i tak do dzisiaj trwa ta karuzela uśmiechu. Ale to miłe, że ktoś jednak zauważa prawdę.

•  

@mitatuyo: to tak samo jak z Wąchockiem, który miał mocne podziemie antykomunistyczne

•  

@bisu: A ja mieszkam w Radomiu i spod niego pochodzę i co prawda naprawdę wiele się poprawiło w ostatnich latach, ale wciąż są takie miejsca, że z tego syfu bolą oczy. Pracowałem w delegacjach i trochę pojeździłem po Polsce, mieszkałem w różnych miejscach, ale w Radomiu procentowo (oczywiście na oko, nie robiłem żadnych badań) widzę większy odsetek tzw. patoli.
      Niestety głównym powodem jest chujowy rynek pracy - od lat w Radomiu nie ma prawie żadnej roboty (no chyba, że w markecie), dopiero chyba ostatnio coś minimalnie się w tej kwestii rusza, więc są całe pokolenia wychowane na bezrobociu i zasiłkach.
      Ale cóż, ostatnio zrobiło się tu na tyle lepiej, że postanowiłem tutaj kupić mieszkanie i na razie nie żałuję, zobaczymy, jak będzie na jakiś czas ¯\_(ツ)_/¯

Dużą szansą na rozwój Radomia może być planowane nowe połączenie kolejowe z Wawą, bo na razie to jest jakaś kpina, żeby pociąg do Wawy przejeżdżał 100km w 2,5h ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: Restin, k.....2 +5 innych
    •  

@aksal89: kupienie mieszkania w Radomiu obecnie to dobra decyzja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ceny idą w górę bardzo szybko. Kupiliśmy ostatnio mieszkanie na Prędocinku u dewelopera

•  

@bisu: Byłem w Radomiu tylko kilka razy przejazdem i jedyne, co zapamiętałem, to że raz udało mi się cyknąć fotkę jakiegoś Lambo na lawecie. I chyba ma fajny dojazd do Warszawy, ale tak poza tym to miasto jak miasto. Nie miałem czasu na wycieczki, ale jakoś nie kląłem podczas przejazdu przez nie, czyli jakoś szczególnie patologicznie chyba nie było.

źródło: 20160909_152042[1].jpg

•  

@bisu: Na to liczę, że nie będę żałował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Całe życie nienawidziłem Radomia, ale ostatnio zauważyłem poprawę na tyle znaczącą, że postanowiłem spróbować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@aksal89: moja narzeczona ma już 2 mieszkania i mówi, że przez ostatnie 5 lat ceny poszły w górę o 80%

•  

@bisu: znaczy kolega z Wyścigowej? :)

•  

@mitatuyo: jak widzisz parkujące Twingo z rejestracją KR to ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale teraz mnie nie ma w Radomiu

•  

@bisu: moja mama mieszka kawałek dalej na Idalinie, chciałem kupić coś pod wynajem w tych nowych blokach, ale ostatnio na stronie dewelopera sprawdziłem, że nic nie ma :) w sumie to dobra wiadomość.

•  

@mitatuyo: u którego dewelopera? Bo jest ich kilka

•  

@bisu: osiedle wyścigowa, można jeszcze gdzieś tam w okolicy kupić 2-3 pokoje? Wziąłbym na inwestycję.

•  

@mitatuyo: nie wiem już. Generalnie szukaj w tej okolicy bo bardzo się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°) deweloper mówił, że planuje wybudować kolejny etap ale będzie droższy

•  

to tak samo jak z Wąchockiem, który miał mocne podziemie antykomunistyczne

@bisu: nie, nie...
      Okolice Wąchocka (ale też Radomia), to tereny, gdzie działał ruch wolnościowy za czasów zaborów. Później to była arena bitew podczas Powstania Styczniowego. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Czachowski i Langiewicz. Już po jego upadku zaczęła się nagonka na Radom i Wąchock.
      Później była II WŚ i Lasy Siekierzyńskie (zwłaszcza okolice Wykysu) były domem partyzantów m.in. Ponurego, Nurta, czy Robota.

+: bisu, k.....2 +1 inny
    •  

@bisu: Bo Radom jest poprzemysłowy więc pozamykano zakłady i bezrobocie wystrzeliło strasznie po 1989. Godzina samochodem i jesteś w Warszawie. Albo w Łodzi. Nie ma lotniska (tzn hehe już ma) jak Rzeszów. Godzina jazdy w drugą stronę i masz Kielce, które w dodatku są miastem wojewódzkim. 2-3h i jesteś w Krakowie. Po co ktoś miałby studiować w Radomiu skoro tak blisko jest Kraków czy Warszawa? Lublin też niedaleko. Podobnie po co ktoś miałby inwestować?

Zmienia się dużo na lepsze jak porównuje nawet jak wyglądał 10 lat temu. Ale jest typowym niewielkim miastem poprzemysłowym, w bardzo niedogodnej lokalizacji (jak ktoś mieszka te 20-30km pod Radomiem to równie dobrze może się przenieść do Warszawy szczególnei na studia). Mam tam rodzinę czy miałem znajomych i po prostu jak jesteś specjalistą a chcesz iść na koncert Iron Maiden a nie sławomira to Radom nie bardzo. A już najgorzej to fakt, że ani nie ma zalet mieszkania na wsi/małym mieście ani zalet mieszkania w dużym.

+: k.....2, aksal89 +1 inny
    •  

@Pangia Co prawda kolego na zdjęciu to podla replika ale jeździło po Radomiu zielone Gallardo, Phantom, Bentleye a ostatnio często widuje białe 458 Italia także pomimo biedy mamy i szlachtę(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@piepsze: No tak zgadywałem właśnie, że to chyba jakiś projekt, ale zdjęcie jest sprzed 2,5 roku, także nie wiem, czy to w ogóle zostało w Radomiu, czy pojechało gdzieś do Warszawy na przykład.

•  

@bisu: Generalnie masz rację, ale... jeśli nie chcesz siedzieć w domu, to gdzie możesz iść? Tak naprawdę w tym mieście nie ma nic...

Mówię to jako osoba, która tu się wychowała i po jakimś czasie wróciła, a teraz znowu stąd ucieka.

•  

@piepsze: jeździ pare tesli i supr mk4 xD