Wpis z mikrobloga

Heja Mircy. Mam takie ustawienie. Xiaomi Gateway dziala z sensorami na "mainland china". Wszystko gra jak powinno. Ostatnio dokupilem sobie yeelight E14 candle x 2 i podpialem to pod "mi home". Wszystko dziala. Problem w tym, ze nic nie dziala z apka "google home". Gdy chce dodac nowe urzadzenie, wybieram skill "mi home" albo "yeelight", apka pyta o zezwolenie na dostep, akceptuje i wywala mnie znowu do ekranu dodawania (tam gdzie mam wybor albo dodac nowe urzadzenie albo wybrac z listy. Czy to w ogole ma prawo razem dzialac? Bezposrednio z apki "mi home" wszystko dziala jak powinno. Po prostu google home nie chce sie zsynchronizowac z mi home.

Przez apke yeelight nie idzie w ogole dodac zadnych swiatel. Nie ma tam w menu nawet wyboru moich E14-stek.

Gdy ustawie Xiaomi Gateway na Singapur to nie idzie go w ogole aktywowac. Moze dlatego ze ma zapisane stare ustawienia i musze go zresetowac? Nie robilem tego poniewaz reset oznacza ustawianie wszystkiego od zera, a sporo tego tam mam.

#smarthome #yeelight #mihome #googleassistant
  • 12
@szampan: no to sledz, to sie dowiesz. Aktualnie wszystko dziala fajnie, ale osobno. Razem nic ze soba dzialac nie chce. Doczytalem, ze da sie to pospinac homeassistantem na raspberry pi. Wszystko zainstalowalem, skonfigurowalem i co? Trzeba za takie polaczenie placic 5$ miesiecznie bo akurat ta opcja jest w tym programie zablokowana. Jak zyc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem podobny problem z podpięciem konta mi home z żarówką yeelight pod google home. Próbowałem wiele razy i zawsze kończyło się powrotem do ekranu dodawania bez znalezienia żadnych urządzeń. O dziwo jak wybrałem konto yeelight zamiast mi home, to poszło bez problemu.