Wpis z mikrobloga

@rvnow: miałem podobnie. w moim przypadku coś było z DNS, nie jestem pewien czy rozwiązałem to samodzielnie czy po telefonie do operatora.
@rvnow: Zmień kanał w routerze, może ten co masz aktualnie jest zapchany. Albo sąsiad mikrofalę odpala, albo kompresor w lodówce się włącza xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rvnow: a to nie jest np zmiana pasma/kanału? Sprawdź jakaś apka jak wygląda sytuacja z WiFi w okolicy i ustaw kanał na routerze na stały
@rvnow: nie wiem jak w grze, ale problem z DNSem na pewno nie odpowiada za zachowanie pingu ze screenshota. Przede wszystkim dlatego, że program ping komunikuje się z serwerem DNS tylko raz - na samym początku, aby ustalić adres IP. Potem tylko wysyła kolejne pakiety do tego ustalonego adresu IP. Jeśli pingujesz bezpośrednio na IP routera, z DNSem nie komunikuje się w ogóle.

Spodziewałbym się albo zwiechy routera przez jakieś okresowe
@rvnow: Ja bym zaczął od wyłączenia wszystkich innych urządzeń, i sprawdzenia czy się powtarza. Jeśli nadal będzie występować, to odpaliłbym system w trybie awaryjnym z obsługą sieci, i zobaczył czy się powtórzy.

Ewentualnie można jakiś ping zapuścić na urządzeniu Androidowym podpiętym do tego samego wifi, i sprawdzić czy też się powtórzy.

Jeśli masz taki sam problem zarówno na 5 jak i 2.4 GHz, to raczej nie wygląda na problem z kanałami