Wpis z mikrobloga

Jak ja szanuję dumny naród francuski za ten protest. Mam nadzieję, że żarty o francuskich czołgach się teraz skończą. Ciekawe jak nasz naród zareaguje na podwyżki prądu, gazu i podatków po nowym roku. Pewnie nijak bo większość żyje od pierwszego do pierwszego, ma dzieci, albo głosuje na PiS. Ciepła woda w kranie jest to jakoś się żyje.

#polska #francja #polityka
  • 11
@totem: @Tommo22: @GrammarNazi: jakbyś oglądał wczorajsze relacje to byś wiedział, że kwestia podwyżek to kwestia zapalna, oni zaczynają protestować przeciwko polityce francuskiej ostatnich 30 lat gdzie nikt nie patrzy na rodowitych francuzów a kraj opanowany jest przez banksterów i antynarodowe szumowiny - innymi słowy tak jak parę lat temu u nas były protesty masowe przeciwko rządom PO i jej proeuropejskiemu zaślepieniu - dlatego zamieszki przenoszą się przed europejskie urzędy
@Tommo22: mnie też w Polsce nie ma - ale po 5ciu latach w Anglii (przyjeżdżam do Polski dość regularnie) widzę różnicę między Zachodem i Wschodem - różnica jest taka, że zachód upada na własne życzenie - tuszując wiele spraw i udając, że nic się nie dzieje. W Polsce dość dawno temu duża część ludzi otworzyła oczy i przestała wierzyć mediom szukając alternatywnych źródeł informacji - na zachodzie nikt nie chce żadnej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@totem: no tak średnio bym powiedział. Tak jak napisał @anisek:, ten protest to nie wynik tej podwyżki, tylko efekt podwyżki na kolejne socjalne dla leni. Inaczej mówiąc, wyszli na ulicę dopiero w chwili, kiedy nie są w stanie już normalnie funkcjonować z powodu podatków na uchodźców. Czyli obudzili się po tych kilkudziesięciu latach, kiedy jest już lipa. Inna kwestia, to długość tygodnia pracy we Francji. Zdaje się, że nie pracują