Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 69/150

Czytam od rana tag #perfumy i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Gościu próbuje sprzedać Toma Forda Noir Extreme z niepewnego źródła za 400 zł, którego kilka dni temu wystawił w atrakcyjnej cenie 300 zł. Dziś gdy cena stała się już totalnie nieatrakcyjna (40 zł drożej niż w sprawdzonych perfumeriach), wmawia, że zostały kupione w Sephorze jakby miało to jakiekolwiek znaczenie dla kogoś kto się trochę interesuje perfumami. Nie ma znaczenia czy to Sephora, Iperfumy czy oficjalny butik Toma w Bielsku Podlaskim. Jeśli ktoś taki jak @Cruise wmawia innym, że iperfumy sprzedają podróby to albo sam jest upośledzony umysłowo i próbuje to jakoś tłumaczyć kupowaniem perfum po zawyżonych cenach w stacjonarnych perfumeriach, albo próbuje z innych robić debili. Każdy kto choć trochę się zna na temacie wie, że marki do których należą Tom Ford, Chanel i inne mają podpisane wielomilionowe umowy z Notino, właścicielem Iperfum i jakby zachodził cień szansy na sprzedaż fejków to w 3 sekundy zniknęli by z rynku. Ci jednak jak widać radzą sobie na tyle zajebiście, że nie dość, że otwierają sklepy stacjonarnie to jeszcze mają internetowe perfumerie w co raz większej ilości państw. Jeśli ktoś kupi tego Forda będzie debilem.

Valentino Uomo Intense (2016)

To jak pachnie Valentino Uomo Intense możecie tak naprawdę przeczytać przeglądając wczorajszy wpis bo różnica między nim a Dior Homme Intense jest znikoma. Na szybko to w Valentino nie wyczuwam tak marchewki, wydaje się trochę bardziej odymiony i czuć od niego większą moc, przy czym Dior jest trochę bardziej irysowy i delikatny. Mi podoba się bardziej Dior Homme Intense, ale tylko minimalnie i różnica jest naprawdę bardzo mała. Valentino to tak jak i DHI prawdziwy gigachad jeśli chodzi o komlementy. O ile Dior, szczególnie w obecnych, rozwodnionych formulacjach może być łatwo niezauważony tak nie ma #!$%@? aby nie wyczuto od nas VUI. Rzadko w ostatnich latach się zdarzało tak żeby na rynek wypuszczano tak mocne perfumy gdyż marki raczej zaczęły stawiać już tylko totalnie na zysk i wolały dać słabsze parametrowo zapachy, których potrzebowalibyśmy używać więcej by stać się zauważonymi i szybciej wykończyć flaszkę i kupić kolejną. Valentino, który tak naprawdę nigdy nie słynął z mocnych perfum zrobił w końcu mocarza. Doskonały na wieczorne wyjścia na miasto, do klubu, na imprezy, sprawdzi się i latem i zimą. 3-4 strzały i tyle nam potrzeba a 100 ml flakon starczyłby normalnemu człowiekowi mającemu jeszcze jakieś ze 2 zapachy pewnie na pół życia. Aromat minimalnie dla Diora ale parametrami i stosunkiem cena-jakość Valentino deklasuje swojego rywala. Także odradzam wszystkim kupowanie DHI i polecam sięgnąć po Valentino, a jak nie po Valentino to po Oriental Essence - Roi d'Orient (dziękuje jeszcze raz @Qfarcowy za wysłanie mi tego
cuda!), który jest strasznie podobny do nich obu, kosztuje dużo mniej a parametry ma tylko troszkę gorsze od Valentino, przy czym o wiele lepsze od Diora. Lepszy jest też kilka klas od Zary.
Słodki, intensywny i mocny zapach na wieczór, który jest kochany przez kobiety.
Valentino Uomo Intense > Dior Homme Intense

typ: powdery-sweet
zapach: 8,5/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 8,5/10
cena:250 zł za 100 ml
podobne: Dior Homme Intense, Oriental Essence - Roi d'Orient
https://www.parfumo.net/Perfumes/Valentino/Valentino_Uomo_Intense
https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Uomo-Intense-38254.html

Starzy wyjadacze z tagu tacy jak @dradziak @pinkquartz @Rootkins zaczynają się już irytować tym, że zrobił się śmietnik na tagu. Ciągle padają te same pytania czy iperfumy są legit, czy testery są trwalsze, jaki zapach do 20 zł dla 90 latka, po jakim dziewczyny klękają do miecza, jaka perfuma, jaki perfum itd. Jak chcecie poznać odpowiedzi na te pytania wystarczy poświęcić trochę czasu, przejrzeć fragrantike, perfuforum czy basenotes i szukać. Ja tak robiłem jak coś mnie nurtowało to dlaczego Wy nie możecie?
drlove - #150perfum #perfumy 69/150

Czytam od rana tag #perfumy i nie wiem czy się...

źródło: comment_QpIupm7puJ8b1Iwbvca1sDXrcg0yykfD.jpg

Pobierz
  • 43
@dr_love: ok mimo wszystko zapytam. Czy znasz zapach Yohji Yamamoto Homme z 2013 roku? To był mój ulubiony zapach na codzień ale już nigdzie nie dostanę wiec szukam czegoś bardzo podobnego :) może coś doradzisz?