Wpis z mikrobloga

Nie interesuje się piłką hiszpańską, a więc i mam gdzieś te wysrywy jakimi się obrzucają wzajemnie zagorzali "Katalończycy" i "Madrytczycy", ale to co ostatnio się dzieje na tagu #mecz (głównie od momentu, gdy Modrić zgarnął Złotą Piłkę) przechodzi wszelkie pojęcie. Dlatego też - mimo iż nie jestem biologiem - wnoszę prośbę o utworzenie nowego gatunku człowieka HOMO CATALONICUS - człowiek rozumny inaczej

Cechy charakterystyczne nowego gatunku:
- gloryfikacja Leo Messiego
- umniejszanie zasług innych piłkarzy, w szczególności Cristiano Ronaldo, poprzez wstawianie nietypowych statystyk pasujących do tezy o wyższości Leo Messiego nad innymi piłkarzami
- przekonanie o wyższości nad kibicami innych zespółów (tzw. kibic Übermensch)
- powierzchowna manifestacja swoich sympatii kibicowskich
- skłonność do wierzenia w różnorakie teorie spiskowe (zwłaszcza w takie, w których ofiarą jest FC Barcelona)
- nieuzasadniona żadnymi racjonalnymi przesłankami nienawiść do kibiców Realu Madryt
- znajomość historii swojego klubu na elementarnym poziomie, bądź też niższym (o ile taki można wyróżnić)
- wsparcie dla katalońskich separatystów w sprawie odłączenia się tego regionu od Hiszpanii, pomimo zerowej wiedzy politycznej, ekonomicznej i kulturowej

To tak pokrótce. Wpis ten nie jest skierowany do normalnych kibiców, którzy na te wysrywy gimnazjalistów (czy też ludzi o mentalności przeciętnego gimnazjalisty) spoglądają z zażenowaniem.

#pilkanozna #brainlet #laliga #fcbarcelona
MajowyWurst - Nie interesuje się piłką hiszpańską, a więc i mam gdzieś te wysrywy jak...

źródło: comment_WhJLXcWfXGP9vNjDzBWOG9HPSIofmXLi.jpg

Pobierz
  • 22
@MajowyWurst: z tego obrazka co wstawiłeś: oprócz wyzywania Ronaldo od gwałicieli (jeszcze go nie skazali) to które zdanie jest nieprawdziwe? Bo 4 bramki Messi wsadził, np. Arsenalowi, 3 Realowi, to są ogórki, prawda mati?
Spodziewałem się gównoburzy i ataku cules, ale to przeszło moje oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozwolę sobie więc kilka kwestii wyjaśnić:

- nigdzie nie kwestionuję umiejętności i zasług Messiego. Obok CR7 piłkarz epoki i nie ma co w tej kwestii dyskutować. No ale wiele osób już dopisało sobie to, czego nie napisałem, czyli potwierdza się moja teza o teoriach spiskowych

- czy Modrić zasłużył na ZP? Ja uważam
Złota piłka otrzymywana jest za cały rok gry, a w tym Modrić obronił LM, został vice-mistrzem świata oraz był wybrany najlepszym graczem mundialu i to wszystko dzięki jego świetnej grze. Messi zdobył mistrzostwo z Barcą, zawiòdł w LM, a na mundialu z kadrą. W tym roku według mojej subiektywnej opinii Messi był słabszy od Modricia, Ronaldo i Mbappe, lecz niekoniecznie od Griezmanna.
@cytrynowyzabujca: Każdy myślący człowiek rozumie, że nagroda przypada piłkarzowi który był najlepszy w DANYM SEZONIE idąc twoją brainlecką logiką, Messi powinien dostawać złotą piłkę ustawowo do końca kariery bo jest najbardziej utalentowanym piłkarzem, mało tego, nigdy nie powinni tej nagrody zdobyć żadni obrońcy, bramkarze, nie-ofensywni pomocnicy, bo prawie zawsze ustępują UMIEJĘTNOŚCIAMI zawodnikom stricte ofensywnym. Nie ważne, że wygrał puchary tymbarku na które wszyscy mają wysrane w roku mundialu.
@Hadzi Tak dokładnie powinno być tak jak napisałeś. Zróbmy nagrodę nie dla najlepszego tylko dla najbardziej utytułowanego piłkarza w sezonie i wtedy wszystko w porządku. Oczywiście w tym roku powinien wygrać taką nagrodę Varane.