ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 Aluron Virtu Warta Zawiercie
Wynik meczu: 3:1 (25:19 20:25 25:17 28:26)
MVP: Sam Deroo 23pkt (blok 5, zagrywka 2, atak 16, 53% w ataku, 40% w przyjęciu)
08.12.2018 17:30
Mecz drużyn o prawdopodobnie najbardziej skomplikowanych nazwach dla obcokrajowca w tej lidze. Niestety spotkanie którego nie obejrzałem całego, zatem zacznę od partii trzeciej.
W III secie od początku naciskała ZAKSA, imponujący początek na kontrze sprawił, że szybko osiągnęli gospodarze kilku punktowe prowadzenie. Bardzo słaby początek seta miał Waliński, którego zmienił Michał Żuk. W ataku nierówno grał Bociek (który w całym spotkaniu dostał 9 bloków). Zawiercie po tak słabym secie wydawało się, że się nie podniesie. ZAKSA w pełni kontrolowała przebieg seta (najbardziej imponował Wiśniewski i Deroo). Jedyny impuls w tym secie dała zagrywka Malinowskiego, po której Zawiercianie tracili tylko dwa punkty do Kędzierzynian (15:17). Końcówka jednak znowu należała do gospodarzy, którzy udowodnili, że nie przypadkowo są liderami ligi.
IV set to podobny początek jak w partii poprzedniej, tyle że tym razem na prowadzeniu byli goście. Zaognione, przedłużone akcje kończyli najczęściej Zawiercianie, imponował w ataku Semeniuk, bardzo dobrze rozrzucał piłki Masny, który pokazuje w tym sezonie jak bardzo wiek na tej pozycji nie gra roli. Po bloku Żuka goście prowadzili już 13:9. Wydawało się wizualnie, że możemy być świadkami pierwszego w tym sezonie tie-break w hali Azoty. ZAKSA w porę się jednak obudziła. Poskutkowała też zmiana Bieńka (chyba najbardziej przeciętny mecz Mistrza Świata w tym sezonie) na Sacharewicza. Choć trzeci środkowy w hierarchii ZAKSY nie zdobył żadnego punktu to gospodarze bardzo szybko dogonili Wartę. Goniąca ZAKSA nie była jednak w stanie przegonić Zawiercia, w którym dobrą końcówką grały skrzydła. Grę gospodarzy w końcówce pociągnął jednak belgijski przyjmujący Deroo. Na ostatnie 5pkt sam zdobył 4. Tak dobrze grającego Sama Deroo aż chce się oglądać.