Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Komp mi świruje, crashowanie, karty z Firefoxa ulegają awarii, ktoś miał coś podobnego?
Ostatnio wkładałem nową grafikę, podkręcałem procesor (teraz są ustawienia auto), dokładałem kość RAMu taką samą, jednak na kościach innego producenta, aktualizowałem BIOS. To może być przyczyna systemowa?
Ryzen 1600
MSI 1060 6GB
2 X 8GB XPG 1 ADATA
Corsair VS450 450W 80PLUS
A może zasilacz nie wyrabia?
  • 12
@Ademu: No to się #!$%@?łem, jeśli to RAM. Kupowałem nową od januszowego sklepu na allegro, czas na zwrot minął.
Zrobię jeszcze skan mem testem dwóch kości naraz. https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#BIOS, nie instalowałem też aktualizacji driverów, może to one. Ja jeszcze obstawiam system.

Funkcje zarządzania energią w stanie wydajności procesora 8 w grupie 0 są wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

Taki
@TakiZeMnieSmieszek: RAM wciśnięty do samego końca?

dokładałem kość RAMu taką samą, jednak na kościach innego producenta

To chyba nie taką samą. Możesz też przełożyć do innego slotu (jeśli są) żeby wyłączyć dual chanel.
@emjot86: Ta sama firma, te same parametry, ale zrobione na kościach różnych producentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze może być coś z systemem, bo sterownik od graficznej pobrał się, a opcji instalacji nie widzę.