Wpis z mikrobloga

Rolnik szuka Żony to moim zdaniem najlepsze, co mogło zdarzyć się polskiej telewizji w XXI wieku. O ile dwie pierwsze edycje były dosyć nieśmiała (choć zaciotowany dyszel, przyjaźń na Titanicu oraz transformersy na zawsze w moim sercu), tak trzeci i czwarty były fantastyczne. Tak wielu barwnych i ciekawych postaci w jednym miejscu, których losy obfitują w tyle zwrotów akcji to ze świecą szukać (no i nie zapominajmy o tym jak to jest zajebiście nagrane, udźwiękowione i zmontowane). Niedawno skończył się 5 sezon i już zacieram ręce, by w nadchodzące święta łyknąć 12 odcinków za jednym zamachem. Tylko na samą myśl o tym już boli mnie środkowy palec od scrollowania które będę musiał poczynić by dogrzebać się do najzłotszych wpisów na mikroblogu pisanych na gorąco podczas emisji przez wykopków - to one czynią oglądanie Rolnika tak ciekawym. No i co tera? No wypadałaby sobie trochę ułatwić życie i stworzyłem sobie coś takiego, co nazwałem #mirkorolnik.

Jak to działa i co to jest?
1. Skrypt na podstawie daty emisji danego odcinka ustala początkowy i końcowy wpis epizodu (mniej więcej).
2. Odpalony lokalnie serwer, który zwraca listę wpisów związanych z konkretnym odcinkiem (oparty na danych wyciągniętych w punkcie pierwszym).
3. Wtyczka do Chrome'a, która zaciąga sobie wpisy do konkretnego odcinka i wyświetla je jako powiadomienia.

Nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie prezes Kurski podpisał umowę z prezesem Białkovem na mocy której wpisy z mikrobloga, będą leciały na pasku na TVP1, więc trzeba sobie jakoś radzić.

A najlepsze jest to, że wcale nie trzeba się ograniczać tylko do RSŻ. Można na przykład troszkę nad tym posiedzieć i np. dodać możliwość oglądanie z Wykopem Ślubu od pierwszego wejrzenia (również świetna produkcja, polecam serdecznie), Kuchennych rewolucji czy czegokolwiek innego.

The future is now, old man ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rolnikszukazony #programista15k #chwalesie #tv #wykop
MartinMartinez - Rolnik szuka Żony to moim zdaniem najlepsze, co mogło zdarzyć się po...

źródło: comment_FrfqpSuRc10SstjeanltlWDYn77wTwvl.jpg

Pobierz
  • 9
@wilku88: Nie wchodząc w szczegóły to coś się szykuje na horyzoncie. Myślę że w tym roku pojawią się jakieś ciekawe informacje związane z tym projektem, więc jeżeli wyrażasz taką chęć to mogę cię zawołać żeby ci to nie umknęło.

A za awatar i cierpliwość leci plusik ( ͡° ͜ʖ ͡°)