Wpis z mikrobloga

Dochód ze sprzedaży koni podczas Pride of Poland
2015 za PO - 4 miliony euro
2016 - za PiS 1 mln 271 tys
2017 - za PiS 410 tys
2018 za PiS - 259 tysiecy - bo połowa zwycięzców licytacji zrezygnowała z zakupu

Dodatkowo te debile w 2016 nie wahały się wypuścić fejka o otruciu koni żeby tylko doraźnie uderzyć w PO nie biorąc pod uwagę długofalowych strat wizerunkowych dla polskich hodowców.
Teraz to widać.
Niestety to nie jedyna dziedzina gdzie rządzący przedkładają wewnętrzną walkę polityczną nad faktyczne interesy Polski.
Całe to walenie w sedziów, Konstytucję itd. to są podobne mechanizmy.

#polityka #dobrazmiana #neuropa #4konserwy
  • 32
wysrywem jest porównanie jak bardzo skuteczna dobra zmiana i jak bardzo gospodarna?


@stjimmy: wysrywem jest dbanie o jakieś milion złotych z koników, gdy można dokończyć łatanie luk podatkowych i zaoszczedzić kolejne miliardy w budżecie, które były rozkradane przez PO. A stajnie pozamykać bo szkoda czasu i pieniędzy na to wszystko.
@szurszur: ogólnie to w dupie mam te konie, bo jak to skomentował mój niezawodny politycznie kolega Mietek (lvl 58) po zakupie kolejki na Kasprowy: "Kurła, państwo się będzie kolejką bawić, niesamowita gałąź gospodarki. Jeszcze lepsza niż ta konie z Janowa, może w 16 wieku taka stadnina byłaby dobrym pomysłem w ramach obronności kraju. Nic tylko zostać prezesem takiego burdelu i kosić kasę, chodzić na obiadki i od czasu do czasu pogadać
@szurszur: a masz jakieś dane co w danym roku zostało do sprzedaży? bo, taki prosty przykład, koło mnie była kiedyś cukrownia która upadła i jednego roku rozprzedali cały sprzęt który został, siłą rzeczy w kolejnym roku już nie sprzedali za tyle kasy, bo nie było co sprzedawać.

Dlatego warto do samych kwot dołożyć informację co nie udało się sprzedać, bo może wynik spadkowy jest ok biorąc pod uwagę, że nie ma
@szurszur: no albo to, że już nie było tak wartościowych koni na sprzedaż.
Nie znam się na hodowli koni, ale one chyba nie rosną w 1 rok i jak w jednym sezonie sprzedaży wszystko co drogie to siłą rzeczy w kolejnym sezonie wynik bezwzględny wartości sprzedaży będziesz mieć dużo gorszy.

Nie bardzo widzę możliwą sytuację gdzie ktoś chce sprzedać coś wartościowego, Ty chcesz to kupić, widzisz że sytuacja na rynku jest
@stan-tookie-1: Stadnina utraciła prestiż po tym co ludzie PiS robili. On i tam nawet przechowywali konie znanym postaciom i ci zabrali potem swoje konie.
Jak np. jakiś kurort utraci prestiż i opinię bezpiecznego to tez ceny wycieczek tam spadają, a przecież oferują to samo powietrze i ciepłe może co wcześniej.
Koniami z Janowa już się nie zaszpanuje jak kilka lat temu dlatego kupców jest mniej.
Przed zmianami sprzedawano po ponad 80%
@NoKappaSoldier73: Bo takie jest wasze #!$%@? pisory. A BO ZA PEŁO TEŻ KRADLI. Bo PIS wcale nie rozkrada pieniędzy podatników i wcale nie robi przekrętów. PIS i PO to jedna i ta sama partia, ale tylko PIS ma takich #!$%@? fanatyków.
@szurszur: tylko tutaj na tych liczbach masz spadek blisko x20, jeżeli byłby towar do kupienia to czysty mechanizm konkurencji nie pozwoliłby cenie spaść tak nisko tak szybko. Chyba, że właśnie po prostu to co zostało do kupienia jest tak mało warte.

po ponad 80% wystawionych koni, a teraz około 50%.


@szurszur: w to jestem w stanie uwierzyć, że sama sprzedaż spadła o kilkadziesiąt % z powodu "złej atmosfery", ale wygląda
Tego rzekomo złego szefa wywalonego przez PiS wziął szejk żeby mu konie w Emiratach hodował.


@szurszur: nie powiedziałem, że gość był zły.

A w 2015 jeden koń poszedł za około 1,5 miliona.


i siłą rzeczy nie mogli go już sprzedać w tym roku bo go nie mieli, i właśnie tutaj moim zdaniem jest pies pogrzebany i trzeba by zobaczyć ile $$ im zostało w stajni w kolejnych latach, bo pewnie to
Gdyby faktycznie chodziło o wczesniejsze rozprzedanie koni to pisowskie media grzałyby ten temat.

o tyle nie, że to pewnie jest skomplikowany temat, trzeba by zebrać jakichś fachowców, gdzieś pojechać popytać. a na koniec bardzo trudny do przedstawienia, no i ogólnie nudny.Dużo wygodniejsze jest plucie z Warszawy, tak zwane dziennikarstwo bez wychodzenia z domu.


@stan-tookie-1: Raczysz żartowac. Przecież TVP jest głosem partii. Oni nie przepusciliby takiej okazji do jej obrony.
Zamiast tego
@szurszur to moze, ja bym nie brnal w bardziej skomplikowane tłumaczenie, widzowie raczej oczekuja prostego przekazu jest dobrze bylo źle i kropka. Wiekszosc ludzi by nie zrozumiała wiecej niż kilku minut takiego tlumaczenia