Wpis z mikrobloga

@Ave2: https://www.purepc.pl/procesory/amd_zapowiada_procesory_ryzen_7_3700x_i_ryzen_5_3600x

W styczniu na CES mają być oficjalnie zapowiedziane ale faktycznie, czas kiedy będą dostępne w sklepach to osobna sprawa. Natomiast będą kompatybilne z obecną podstawką, zawsze można teraz wziąć 2600 za 600-700 zł a potem sprzedać i wymienić na 3600. Ja bym tak zrobił jak bym kupował teraz kompa ;) mam 1600 i czekam na 3600 właśnie.
@Ave2: Osobna sprawa, że czysto do gamingu to na ten moment intele są lepsze - głównie dzięki wydajności w pojedynczym wątku. Natomiast powoli widać, że gry coraz częściej dobrze wykorzystują wielordzeniowość. Poza tym więcej rdzeni przydaje się np. przy streamowaniu.
@emjot86: @Ave2: Wiem ze najlepiej czekac ale ja juz tak czekam z rok xD Aktualny komputer wyzional ducha i poczekam maksymalnie do polowy stycznia ( jak ceny swiateczne mina albo jak dorwe cos na jakies wyprzedazy).Tylko teraz kwestia co wychodzi najlepiej w stosunku jakosci do ceny, nie ukrywajac troche mnie przerastaja te wszystkie rankingi, dlatego fajnie mi ktos bardziej obeznany doradzil. Plan jest zlozyc caly PC od podstaw
@emjot86: I to tez jest problem, czy kupujac takiego ryzena warto liczyc na wielordzeniowosc w przyszlych latach, czy nie ryzykowac i kupic intela (choc czytalem o problemach i potrzeby skalpowania)
@emjot86: Mirek pyta o 1440p, a ty mu dajesz test z 1080p i mówisz, że nooo ten i5 to super i dużo fpsów ma... Masz ty RiGCz?
@Exgraay: Mirku weź sobie Ryżena 2600 na przykład. Może i będziesz miał te 10fps mniej w 1440p w niektórych grach, ale:
- różnica między 100 a 90 fps nie jest do zauważenia...
- płyta posłuży dłużej
- im wyższa rozdzielczość tym mniejsza różnica
@bartowsky: @vdr: A jaka płyta do takiego ryżena, żeby spokojnie go podkręcić? Przekonaliście mnie powiem szczerze, ale mysle o ewentualnej wymianie na nową generacje za rok i fajnie by było gdyby płyta mogła zostać.