•  

  To był zawodnik... Chyba mój ulubiony kierowca i jeden z lepszych w ogóle. Dziś już nie wspomina się o nim tak często jak o Schumacherze. Nie ma zresztą co się dziwić - jego 2 tytuły przy 7 Michaela mogą wyglądać słabo. Ale zapewniam, że swego czasu napsuł Michaelowi sporo krwi. I pewnie mógł jeszcze więcej powygrywać, gdyby bolid okazał się konkurencyjny. Choć sam nigdy o tym nie mówił, myślę, że słaba dyspozycja McLarena też przyczyniła się do przerwy - a chciał zostać zapamiętany godnie, aniżeli jakiś przegryw. Kompletnie bez żadnego powodu zebrałem kilka ciekawostek o nim. Są raczej podstawowe i każdy doświadczony fan F1 je zna, ale może ktoś młodszy skorzysta i wgłębi się dzięki temu w historię? Jak swego czasu ja. W ogóle triumfy Miki przypadały 20 sezonów temu, wydaje mi się, że jak ktoś pamięta, to raczej mniejszość na tagu. Zachęcam do dzielenia się opiniami na temat kariery tego zawodnika i zdecydowania czy był lepszy niż #kimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Pudelek.com:
  - Po raz pierwszy przejechał się gokartem mając 5 lat i już na pierwszym okrążeniu miał kraksę. Nie zniechęciło to jednak młodego Fina i męczył rodziców dalej o możliwość jazdy.
  - Młody Hakkinen mieszkał w dzieciństwie na tej samej ulicy co jego późniejszy rywal, a zarazem imiennik - Mika Salo.
  - Zanim Mika został kierowcą, szczytem jego ambicji było zostanie... cyrkowcem, szkolił się też w kierunku obróbki metali.
  - W 1991 roku odbył z Benettonem pierwszy test w F1. Choć bolid nie był dopasowany do niego, zaprezentował się bardzo dobrze i wypadł dużo lepiej niż regularny kierowca.
  - Podczas swoich pierwszych kwalifikacji w barwach McLarena pokonał Ayrtona Sennę (Estoril 1993).
  - Choć dziś znany jest z przemyślanej jazdy jego początki takie nie były. Po tym jak spowodował sporą kraksę w Niemczech '95 zawieszono go na jeden wyścig.
  - W 1995 roku Mika miał poważny wypadek, w którym otarł się o śmierć (w jego bolidzie przebiła się opona, co zaowocowało uderzeniem w ścianę). Choć wiele osób wątpiło... wrucił kilka miesięcy później i stanął już na gridzie 1996. Wypadek ten spowodował, że Mika znacznie zbliżył się do Rona Dennisa i zostali bliskimi przyjaciółmi.
  - Mika na swoje pierwsze zwycięstwo musiał czekać aż.. 6 lat - wygrał ostatni wyścig sezonu '97 (właśnie wtedy, gdy Villeneuve walczył z Schumacherem o mistrzostwo)...
  - ... ale wygrał go na skutek team orders. Ron Dennis poprosił Davida Coultharda o przepuszczanie Miki, aby ten po 96. wyścigach wreszcie odniósł upragniony sukces.
  - Jeśli chodzi o dziwne układy w McLarenie, interesującym przypadkiem też jest Melbourne '98 - wówczas jadący na 1. pozycji Mika został ściągnięty przez pomyłkę na pit-stop, co spowodowało utratę pozycji kosztem Coultharda. Ten drugi jednak łatwo dał się dogonić i bez problemu oddał pozycję. Jak tłumaczono był to efekt ich prywatnych ustaleń jakoby zwycięstwo należało się temu, kto okaże się lepszy już po starcie.
  - Za swój najlepszy wyścig w karierze uważa wygrane GP Monaco 2000.
  - Po sezonie 2006 w McLarenie zwolniły się 2 miejsca - były plany aby umieścić go w jednym z kokpitów, odbył nawet testy. Nie powiódł się jednak tak jak oczekiwano (bolid miał awarię i nie udało się jej rozwiązać do początku testów), sam Mika także zdał sobie sprawę, że to bez sensu, a w zanadrzu już czekał Hamilton...
  - Zawodnik dostał też w podobnych latach propozycję powrotu z Williamsem (2005). Mika jednak był zirytowany przeciągającymi się negocjacjami i ich gierkami, więc sobie odpuścił.
  - Jak sam twierdzi w F1 najbardziej irytowała go konieczność "nieustannego rozwiązywania problemów" i był to jeden z głównych powodów, dla których zakończył karierę. On sam raczej określany był jako kierowca, który niezbyt dobrze odnajduje się w rozwijaniu bolidu, dlatego też zazwyczaj był bardziej konkurencyjny w drugiej części sezonu.
  - Sam Michael Schumacher przyznał, iż Mika był jego najbardziej wymagającym rywalem w całej karierze.
  - Podczas pożaru jego domu w 2008 roku, jego pamiątki z okresu F1 (trofea) uległy spaleniu.

  #f1 #motoryzacja #hakkinen #mclaren

  źródło: cyrkf1.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Co się odpierdoliło!! #koproswiat we #wroclaw, międzynarodowe środowisko, w biurze rozmawiamy wyłącznie po angielsku. Jakieś 30-40% to polskie korpoludziki ze stażem pracy 3-4 lata bez odczuwalnych podwyżek przez cały okres pracy.

  HR zatrudniło Ukraińca, który przez 12 lat mieszkał w UK i ma przezajebisty akcent niczym mieszkaniec Liverpoolu od dziada pradziada. Przez błąd HR cała firma dowiedziała się o zarobkach naszego wschodniego sąsiada i zaczęło się #spierdolenie

  HURR DURR JAK TO MOŻLIWE, ŻE NOWY DOSTAJE NA START PRAWIE DWA RAZY WIĘCEJ NIŻ MY! OD TRZECH LAT NIE MA ZNACZNYCH PODWYŻEK!! HURR DURR W DODATKU TO UKRAINIEC!!! XD

  Wkurwieni byli jak emerytowani policjanci na taksówce, którzy widzą auto z logiem ubera albo jak szerszenie w których gniazdo ktoś zapierdolił patykiem XD

  Wynik całej akcji - 6 osób złożyło wypowiedzenie, dziewczyna z HR została zwolniona dyscyplinarnie, a Ukrainiec stwierdził, że pierdoli taki kołchoz i rezygnuje z pracy XD
  pokaż całość

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  Człowiek legenda ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  odpowiedzi (15)

 • odpowiedzi (21)

Advertisement