Wpis z mikrobloga

Miruny, pytanie i problem.

Chce sobie kupić jakiegoś pada do PC. Pomyślałem o tym dedykowanym z XBOXa. Pasuje mi kształt, trzyma się wygodnie.
Pytanie: jak to podłączyć bezprzewodowo po Bluetooth?

Byłem w MediaMarkt i sprzedawca twierdzi, że musze kupić droższy model (ten czarny ze zdjęcia), bo on ma ten moduł bluetooth do PC, który jest niezbędny. Jeśli kupię ten tańszy, to tylko po kablu.

W google wyczytałem, że te nowsze pady bez problemu z PC bezprzewodowo, jedynie te starsze (ze znaczkiem XBOX wkomponowanym w górny panel, nie frontowy) wymagają kabla.

Czytam opis z boku pudełka i też wynika, że z Windows 10 nie jest wymagany dodatkowy moduł.

Ktoś jest w stanie to zweryfikować? Nie chcę przepłacać, biały pad podoba mi się bardziej, a im mniej badziewia wystającego z PC tym lepiej.

załączam pic real

#xboxone #xbox #pcmasterrace #konsole #gry
źródło: comment_umWrxA9ADWcSALtKaL1fb4hsZM3ZWf6i.jpg
  • 11
@xzxzz wygląda na ten nowy (zabezpieczenie zakrywa naistotniejszy element, ale poza kolorem oba modele wylgadają identycznie). Według strony supportu xboxa to ten nowy model (pic)

@niochland musze kupić pada z jakimś dedykowanym kablem czy jak nie będzie dołączony, to po prostu dowolny kabel USB? BTW. mam ładowalne akumulatorki, więc baterii jednorazowych i tak bym nie używał. Powiedzmy, ze to taki eco-komprimis :)
źródło: comment_bHWKnsYhIdH7tEkVwovdjyp7BeAkrsIp.jpg
@tegie: poczytaj dokładnie czy wersję którą kupisz to jest z kablem, bo ja się dowiedziałem kiedyś, ze kolega miał tylko na bluetooth co było dla mnie w dziwne, bo obydwoje kupiliśmy z oficjalnego sklepu, a ja mam bt + kabel, a on sam bt, aż sam sprawdziłem i serio nie miał dziurki z przodu xD

a co do kabla, ja miałem dołączony z zestawu, oryginalny Xboxowy od Microsoftu, ale własnie sprawdziłem
im mniej badziewia wystającego z PC tym lepiej.


@tegie: upewnij się że masz BT 4.0, w przeciwnym razie i tak będziesz musiał kupić badziewie wystające z PC bo Microsoft #!$%@?ł niezrozumiały dla mnie szajs z tymi padami
@tegie: Ten czarny ma dodany dedykowany wireless adapter działający po wi-fi direct, był on wymagany dla padów pierwszej generacji, które nie miały BT. Z plusów łączenia przez wireless adapter to tyle, że możesz podłączyć kilka padów (bodajże do 4?) oraz przesyłać audio przez wyjście słuchawkowe w padzie. Do samego grania wystarczy wbudowany w pad BT.