Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: na 99% nie, większość drogich win jest smakowo gorsza od tych po 20-25zł. Miałem okazję spróbować kilkanaście różnych win 50/100/200zł+ i każde było po prostu obrzydliwe, a w okół snoby się zachwycały.

Smak wina jest sprawą na tyle indywidualną, że nie bardzo jest co pytać tylko trzeba próbować. Jeden się zachwyci, drugiego zemdli.
@kinasato: Zgadzam się, aczkolwiek mam wyjątek w postaci 10 letniego porto Baros. Najlepsze i najdroższe wino jakie piłem. Dawałem też innym do degustacji nie mówiąc ile to kosztowało, więc odpada "+10 do smaku bo cena".
@Migfirefox: dobre, ale strasznie mnie łeb po nim boli :) oprócz tego z takich droższych to chyba tylko St.John Commandaria z cypru i jeszcze coś z madery, nie pamiętam teraz nazwy było dobre, na kilkadziesiąt droższych win jakie w życiu piłem to słaby wynik. Dużo większa szansa znaleźć coś dobrego w przedziale 20-30zł. A jak kiedyś na sylwestra zainwestowałem w prawdziwego szampana za 5 stów, to każdy umoczył usta i odstawił.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kinasato: Też tak kiedyś mówiłem, nie miałem wtedy bladego pojęcia o winie. Po prostu trzeba wiedzieć co kupować, jakie szczepy się preferuje itp. W tym roku degustowalem świetne wino we wlochszech, kupiłem nawet jedną butelkę 40 euro, lepszego chardonnay nigdy nie piłem
dobre, ale strasznie mnie łeb po nim boli


@kinasato: A mnie nie właśnie. Jedyne na co ludzie narzekają, to przy pierwszym kontakcie zwykle mówią że spirytem wali xD

A jak kiedyś na sylwestra zainwestowałem w prawdziwego szampana za 5 stów, to każdy umoczył usta i odstawił. Potem otworzyliśmy Dorato xD


Ja uwielbiam z takich rzeczy Gancię Asti. W sumie chyba sobie zainwestuję w następnym roku w dobrego szampana żeby jakoś oblać
@Migfirefox: generalnie to nic nie polecę, nie lubię szampanów xD Ale zazwyczaj w tym progu cenowym ludzie uderzają w Moet`y ¯\_(ツ)_/¯
Dla mnie wytrawne to tragedia, ale na pewno dla kogoś to najlepszy smak na świecie.
@Migfirefox: teraz masz promocje w Lidlu na Piper heidsick za 129ziko, bądź za 104zł przy dwóch sztukach. (to bardzo dobra okazja jak na szampan tej marki). Ewentualnie polecam od siebie niedrogiego Bernard Remy (120zl około w sklepach specjalistycznych) i wiem że jest również dostępna nawet nieco słodsza wersja.