Wpis z mikrobloga

Miraski, jakiś koleś do mnie dzwonił i po kilkunastu sekundach ciszy się pytał "Is this [moje imię]?". Zorientowałem się, że dzwoni z obcego prefiksu (+43), więc od razu się rozłączyłem, bo pewnie jakiś oszust mi nabije rachunek z numeru premium czy chu wie co. Czy ktoś się z tym spotkał? Pewnie podałem gdzieś numer telefonu przy rejestracji na którejś zagranicznej stronce. Sprawdziłem numer w Google i to jakiś spam ofertami zagranicznej firmy finansowej.

Moje pytanie - może mi za coś takiego nabić rachunek?

#telefony #pytaniedoeksperta #pytanie #oszukujo
  • 12
@dzieju41: Dzięki. Nie oddzwoniłem. Czekałem z 20 sekund aż w ogóle ktoś się odezwie. Nie zwróciłem uwagi na prefix jak odbierałem. Jak tylko zorientowałem się, że gość nie mówi po polsku i z dziwnym akcentem po angielsku dopytywał się czy dodzwonił się do [imię] rozłączyłem się, bo już wcześniej czytałem o oszustach z zagranicy. Podejrzewam, że wygrzebał moje dane od jakiejś stronki hostingowej, gdzie kupowałem miejsce na serwerze, albo adresy www
@enron: Dzięki.

@Sloneczko: Też do Ciebie mówili po imieniu? Ciekawe co za luje złamali RODO i skąd wyciekły moje dane. Kupowałeś może kiedyś hosting albo adres domeny na zagranicznej stronce? Zastanawiam się gdzie przy rejestracji podałem swoje dane i numer telefonu, że ci #!$%@? udostępnili je jakimś spamerom.
@samuraj24 Hmm do mnie nikt nie dzwonił to raz. A dwa czy dla ciebie napisanie odpowiedzi jest jednoznaczne z zakładaniem gdzieś konta? Ty się albo w policji albo u wróżki zatrudnij xd