Wpis z mikrobloga

Podsumujmy co wiemy:

1. Było kilka niepokojących fotek z Euroweeku. Absolutnie nie ma dowodów na to że doszło do jakichkolwiek czynności seksualnych, najgorsze co było widać to pocałunki w policzek/czoło oraz przutulanie. Uczestnicy w takim wieku często sami inicjują przytulanie się do opiekunów i w moim odczuciu nie ma w tym nic złego, bo absolutnie ta czynność nie ma podtekstów seksualnych - i mówię to jako wieloletni opiekun kolonijny - takie sytuacje się zdarzają, co nie oznacza że ktokolwiek chce ruchać dzieci. Co do pocałunków w policzek czy czoło - z tym się nie spotkałem, tutaj największy zarzut tak naprawde. Ale oczywiście w komentarzach ściek BRUDASY RUHAJOM NASZE KOBIETY itp.

2. Moderacja jest moderacją, banuje #!$%@? wie za co, wymyśla powód z dupy, multikonta się znalazły po 3 latach xD

3. Wykopki dostają białej gorączki, wrzucają nieocenzurowane wizerunki uczestników Euroweek i niejednokrotnie komentują o uprawianiu seksu z ahmedami, nie wiedząc że dzieci używają internetu od jakiegoś 10 roku życia i uczestnicy mogą mieć przypał w swoim środowisku znajomych tylko dlatego że jakiś wykopek coś napisał.

4. Moderacja zaczyna usuwać wpisy z nieocenzurowanymi twarzami (po jakichś 25h odkąd zostały wstawione, jak zwykle sprawna akcja moderacji).

5. Filmik z dziewczyną opowiadającą że któryś z wolontariuszy wysyłał im filmik podczas masturbacji.

5. Wykopki dostają już #!$%@? i zaczynają wrzucać materiały z danymi osobowymi uczestników Euroweek (wisi właśnie w gorących z 12h). Wstawiają jakieś opisy z piosenek które sobie wstawiają pod zdjęciami z Euroweeku jako niezbite dowody na uprawianie seksu przez opiekunów i uczestniczki.

6. Tego moderacja już nie banuje xD

7. Niektórzy uważają że w zdjęciach nie było absolutnie nic nieodpowiedniego - no nie wiem, ja bym nie chciał zobaczyć takich zdjęć z własnymi dziećmi. Ale niektórzy postawili sobie za punkt honoru udowodnienie że ze zdjęciami jest wszystko w porządku, zupełnie ignorując np. te wysyłane filmiki.

8. Moderacja już sama nie wie co robić więc wrzuca do znalezisk tag polityka


Krótkie podsumowanie z mojej strony - niewłaściwe zdjęcia należy wyjaśnić i tyle, co do filmików z masturbacją - to należy zgłosić służbom. Absolutnie nie wiem z jakiej dupy wzięliście sobie tą orgię na euroweeku. Jedyne co mogą powiedzieć z doświadczenia to nie jesteście w stanie zapewnić na 100% nikomu że wśród opiekunów nie ma osób z ciągotami do młodzieży, dwa razy się spotykałem z opiekunami w wieku 18-19 spotykającymi się potem z młodzieżą w wieku 12-15, dla mnie nienormalne, ale z tego co wiedziałem za zgodą opiekunów. Znam nawet parę która zeszła się właśnie w wieku 18 chłopak opiekun - 14 dziewczyna uczestnik i dziewiąty rok leci jak są ze sobą. Nadal nie jest to dla mnie normalne i absolutnie niedopuszczalne na takich obozach, ale chciałem tylko uśiwadomić że to sa problemy występujące na przeróżnych wyjazdach, nie tylko tych z "ciapatymi i brudasami". Należy to pozgłaszać tam gdzie można, jeśli naprawdę interesuje was bezpieczeństwo młodzieży (tak, będę mówił młodzieży, bo ktoś kto nie ma kontaktu z dziećmi w wieku 12 lat może uważać ich za dzieci, ale doznałby terapii wstrząsowej wiedząc co się teraz w tym wieku robi i o czym rozmawia) to zgłoście to do odpowiednich organów i czekajcie na reakcje. A przede wszystkim przestańcie upubliczniać wizerunki uczestników oraz ich dane osobowe skoro macie zamiar niżej w komentarzach pisać o ruchaniu z mokebe, bo sami w ten sposób krzywdzicie tą młodzież.

tl;dr Brawo dla moderacji bo gdyby nie ona to nie byłoby afery i brawo dla wykopków upubliczniających wizerunki i dane osobowe uczestników Euroweeku tylko po to żeby pisać o seksie z ciapakami i p0lkach.

#euroweek #moderacja #afera
  • 1