Wpis z mikrobloga

#codziennaretroemulacja #retrogaming #staregry

Czołem retro świry!

Ciotka Gertruda była zawsze szalenie ekscentryczną osobą. Niezbyt lubianą przez całą rodzinę, aczkolwiek tolerowaną i adorowaną przez wszystkich ze względu na spory posiadany majątek.

Jakże wielkie było twoje zdziwienie gdy po otwarciu jej testamentu okazało się że, oprócz kolekcji kryształowych wazonów i siedmiu rasowych pudli odziedziczyłeś jej całą, dość sporą, urządzoną w stylu wiktoriańskim - posiadłość!

Problem był tylko jeden... Od czasu odejści Cioteczki Gertrudy z tego świata, dom cieszył się wśród okolicznych mieszkańców opinią miejsca w okolice którego lepiej nie zapuszczać się po zmierzchu...
Ludzie mówią, że podobno w oknach domu można dostrzec przechadzającą się białą postać kobiety, a z wnętrza domostwa da się usłyszeć dochodzące jęki...

Jednakże Ty, jako pracownik IT w korpo, nie jedne jęki dobiegające z klatek schodowych i toalet słyszałeś, a i inne cuda w codziennym kontakcie z działem HR nie są ci obce.
Pewnej wolnej niedzieli postanawiasz pojechać do tego domu i popatrzeć, jak to się mówi w Twojej branży - WTF ?!?

### ### ### ### ### ### ### ### ### ### ###

Pragnę przedstawić Wam dziś jedną z moich absolutnie ulubionych gier.
Przygodówka (platformówka/komnatówka) Ghost Chaser jest moim zdaniem jedną z lepszych produkcji na Atari XL/XE.
Autorem Gry jest Frank Cohen. Gra została wyprodukowana w 1984 roku przez firmę Fanda, natomiast wydawcą był Artworx.

Wcielasz się w postać Harrego, który musi zbadać co kryje się w starym nawiedzonym domostwie pełnym zakamarków i pułapek.

Cała gra to zaledwie 16 plansz (komnat), jednak jej ukończenie za pierwszym razem wcale nie będzie takie łatwe.
Zabawę zaczynamy wchodząc do posiadłości przez wybite okno. Potem musimy odnajdywać kolejne klucze które otworzą nam dostęp do kolejnych pomieszczeń aby finalnie stawić czoła zjawie - Białej Damie ( Cioci Gertrudzie? )

Frank Cohen jest również autorem kilku innych równie wciągających tytułów:
Cohen's Towers, Ollie's Follies, Scooter.
Pobierz RobertKowalski - #codziennaretroemulacja #retrogaming #staregry 

Czołem retro świr...
źródło: comment_L4wr9OAmYDsLWSTWIJ8G9HM3MRwLcbAD.jpg
  • 3